Złoto dewizowe

Wiele osób jest świadomych tego, że powinno się oszczędzać. Dzisiaj mało kto decyduje się na odkładanie swoich oszczędności w przysłowiową skarpetę. Znaczna część z nas stawia na nieruchomości bądź...

Wiele osób jest świadomych tego, że powinno się oszczędzać. Dzisiaj mało kto decyduje się na odkładanie swoich oszczędności w przysłowiową skarpetę. Znaczna część z nas stawia na nieruchomości bądź obligacje. Są również tacy, którzy po prostu odkładają pieniądze na lokacie bankowej. Niektórzy decydują się na zainwestowanie w złoto dewizowe. Co to jest? Czy taki sposób inwestowania jest opłacalny?

Złoto dewizowe, czyli co?

Mianem złota dewizowego określa się złoto w nieprzerobionym stanie. Najczęściej ma ono postać sztabek bądź monet, które bito po 1850 roku. Warto podkreślić, że obecnie to właśnie złoto jest najbardziej pożądanym kruszcem. Przez tysiąclecia symbolizowało luksus, bogactwo, prestiż, a także władzę. Już w okresie starożytności wykorzystywano złoto do produkcji pięknej biżuterii. Co ciekawe, sięgały po nią nie tylko kobiety. Dzisiaj złoto jest coraz bardziej popularną metodą inwestycyjną.

Przyczyn, dla których zainteresowanie tym kruszcem rośnie należy upatrywać się w prognozach analityków. Wskazują oni, że zarówno zapotrzebowanie na złoto, jak i jego wartość rosną. Obecnie coraz więcej osób podejmuje decyzję o przetopieniu starej biżuterii właśnie na sztabki złota. Niektóre osoby, które potrzebują szybko gotówki, a które posiadają przedmioty wykonane ze złota, podejmuje decyzję o sprzedaży tych wyrobów. W takim przypadkach nie trudno znaleźć kupca. Jednocześnie ilość złota na rynku jest coraz mniejsza. Sprawia to, że jest ono pozyskiwane nawet z części elektronicznych, a także ze starej biżuterii. Jeśli więc planujemy zainwestowanie posiadanych oszczędności, warto przemyśleć zakup sztabek bądź monet inwestycyjnych.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na https://menni.pl/ >>

Gdzie kupić złoto inwestycyjne?

Obowiązujące aktualnie przepisy prawne wskazują, że złoto inwestycyjne to sztabki mające próbę 995 oraz monety o próbie przynajmniej 900, które nie są środkiem płatniczym w kraju pochodzenia. Co ciekawe, złoto inwestycyjne traktowane jest jak waluta. Jest to efekt tego, że nie objęte jest podatkiem VAT. Gdzie w związku z tym można kupić złoto inwestycyjne? Jednym z miejsc je oferujących jest Mennica Krakowska. To pierwsza na terenie województwa małopolskiego tego rodzaju firma, która specjalizuje się zarówno w sprzedaży, jak i skupie złota inwestycyjnego. Zatrudnia profesjonalnych i doświadczonych pracowników, co przekłada się na jakość świadczonych usług. klienci mogą liczyć na profesjonalne porady. Mennica Krakowska to absolutna pewność co do tego, że wszystkie transakcje są w pełni legalne. Firma działa na bazie zezwolenia na obrót złota, które wydane zostało przez Prezesa Narodowego Banku Polskiego. Mennica Krakowska oferuje zarówno złote, jak i srebrne monety numizmatyczne. Proponuje także sztaby oraz monety bulionowe, czyli inwestycyjne. Ci, którzy chcą zainwestować posiadane oszczędności, a jednocześnie nie mają dość wiedzy na temat rynków inwestycyjnych mogą postawić na porady pracowników Mennicy. Chętnie odpowiedzą oni na każde pytanie. To obecnie naprawdę najlepszy sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości.

Kategorie
Inwestowanie
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy