Wzrost chińskiego przemysłu smartfonów i wszystkie jego zalety

W niedawnej przeszłości chińscy producenci smartfonów oferowali za swoje pieniądze firmom technologicznym z listy Fortune 500, takim jak Apple i Samsung. Do znaczących firm, które mają swoje siedziby w...

W niedawnej przeszłości chińscy producenci smartfonów oferowali za swoje pieniądze firmom technologicznym z listy Fortune 500, takim jak Apple i Samsung. Do znaczących firm, które mają swoje siedziby w Chinach, należą Lenovo, Xiaomi, Alcatel i Huawei. W szczególności, Xiaomi i Huawei sprzedają obecnie w krajach rozwijających się więcej smartfonów niż Apple i Samsung.

LG Electronics z Seulu w Korei Południowej już teraz zmaga się z większością chińskich firm. A jeśli raport Strategy Analytics ma coś do zrobienia, to w 2018 roku Chiny wyprodukowały 10 z 17 najszybciej rozwijających się firm produkujących smartfony na świecie. Oczywiste jest, że przemysł smartfonów w tym kraju jest w stanie znieść burzę w świecie technologii.

Chiny oferują dość trudny rynek do penetracji.

Jednak w przypadku każdej firmy próbującej założyć firmę w Chinach istnieją firmy, które oferują swoje wskazówki i wiedzę, co gwarantuje sukces firmom.

Jaki jest sekret?

Chiński przemysł smartfonów stale się rozwija, częściowo dlatego, że rząd zainwestował znaczne środki w cyfrową transformację Chin.

Na przykład, w przeciwieństwie do większości producentów telefonów z Zachodu, chińscy producenci nie muszą płacić opłat licencyjnych z tytułu własności intelektualnej swojemu rządowi, gdy sprzedają swoje produkty na lokalnym rynku.

Oznacza to niższe koszty ogólne, dzięki czemu firmy te mogą sprzedawać swoje produkty za 20 do 40 USD mniej niż Apple i Samsung.

Z drugiej strony, na chińskim rynku pracy jest wielu wysoko wykwalifikowanych ekspertów technicznych, którzy są zawsze gotowi zapewnić branży smartfonów tanią siłę roboczą, co w konsekwencji pomaga producentom telefonów utrzymać koszty produkcji na minimalnym poziomie.

Bez wątpienia producenci smartfonów w Chinach mają przewagę w Azji Wschodniej i w większości krajów rozwijających się, takich jak Ameryka Łacińska i Afryka.

A ponieważ w kraju tym mieszka około 1,4 miliarda ludzi, lokalny rynek ze względu na swoją wielkość jest wystarczający, aby dać lokalnym firmom przewagę na globalnym rynku smartfonów.

Korzyści płynące z rozwoju przemysłu

Jedną z rzeczy, które udało się zrobić chińskim producentom telefonów, jest przełamanie mitu, że aby telefon był dostępny cenowo, musi być złej jakości.

Był taki czas, kiedy ludzie unikali produktów z Chin, ponieważ byli zmuszeni uwierzyć, że są tandetni.

Świat zwraca obecnie uwagę na dobrej jakości telefony, które wychodzą z Chin – a duża liczba użytkowników smartfonów decyduje się na zakup od chińskich marek w przeciwieństwie do dość drogich marek z Korei Południowej i USA.

Jeśli ludzie nie zdają sobie jeszcze sprawy z korzyści płynących z posiadania chińskiego smartfona, to oto oni.

  1. Każdy może sobie teraz pozwolić na smartphone’a

O ile pieniądze nie są najmniejszym z twoich problemów, cena jest jednym z istotnych czynników, które decydują o zakupie smartfona. Cena smartfonu jest tak samo ważna jak jego funkcje.

To jest powiedziane, jeśli masz porównać iPhone 6 z Apple z Xiaomi Mi5 smartphone, na przykład, zdajesz sobie sprawę, że dwa mają prawie podobne funkcje, ale Xiaomi Mi5 jest ponad 400 dolarów tańszy. Jeśli nie za nic innego, chińskie firmy umożliwiają osobom o niskich dochodach korzystanie ze smartphone’a bez konieczności łamania banku.

  1. Wspaniałe wzornictwo i innowacje

Jak wspomniano, chińscy producenci telefonów produkują wysokiej jakości telefony i sprzedają je po przystępnych cenach.

Wzornictwo i innowacje pochodzące z tej branży są co najmniej zdumiewające. Ludzie, którzy widzieli najnowsze produkty Oppo, Nubia i Xiaomi mówią tyle samo. Ich wbudowane funkcje są świetne, projekty są wspaniałe, a sprzęt jest najlepszej jakości, jaką można sobie wyobrazić.

Chociaż LG, Apple, Samsung i inne marki produkują wysokiej jakości telefony, ich innowacyjność wydaje się już od dłuższego czasu pozostawać w stagnacji. Ich produkty nie są tak ekscytujące jak te pochodzące z Chin.

  1. Smartfony z Chin nie są wyposażone w fabrycznie zainstalowane „bloatware”.

Bloatware (aplikacje innych firm, które są preinstalowane w większości aplikacji na smartfony) są rzadkie w chińskich smartfonach, więc ich pamięć RAM ma dużo wolnego miejsca.

I w przeciwieństwie do bloatware, którego nie można odinstalować, kilka preinstalowanych aplikacji, które na przykład są dostarczane z telefonami Xiaomi, można łatwo odinstalować.

Czytaj więcej na: http://smartfonyrzeszow.pl/

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy