Trwa budowa Osiedla Scandi na Jagodnie

Osiedle Scandi to flagowa inwestycja Grupy Deweloperskiej Scandi Home powstająca na Jagodnie przy ulicy Sygnałowej. Oddanie pierwszych domów przyszłym mieszkańcom planowane jest na III kwartał 2020 roku, a całemu...

Osiedle Scandi to flagowa inwestycja Grupy Deweloperskiej Scandi Home powstająca na Jagodnie przy ulicy Sygnałowej. Oddanie pierwszych domów przyszłym mieszkańcom planowane jest na III kwartał 2020 roku, a całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie budowa nowej drogi.

Grupa Deweloperska Scandi Home jest deweloperem specjalizującym się w realizacji inwestycji domów w różnej zabudowie. W portfolio spółki znajdują się już zrealizowane projekty w Smolcu (Zielony Smolec, Domy Scandi) oraz we Wrocławiu – będąca w trakcie realizacji ale już całkowicie sprzedana inwestycja Ville Scandi na granicy Kowal i Zalesia oraz właśnie Osiedle Scandi – największe tego typu przedsięwzięcie w całym mieście.

Wyjątkowa inwestycja na mapie nowych projektów we Wrocławiu

Budowa projektu rozpoczęła się w maju 2019 roku i rozłożona została na kilka etapów, w trakcie których powstaną 124 domy w bliźniaczej zabudowie. Każdy z nich to trzy kondygnacje, garaż, dedykowane miejsce postojowe oraz przede wszystkim ogród, którego rozmiary w niektórych przypadkach przekraczać będą 300 m2.

Na trzech kondygnacjach znajdzie się w sumie sześć pokoi, dwie łazienki oraz dodatkowa toaleta (na parterze). Przestrzeń została tak zaprojektowana, aby mieszkańcy sami mogli zdecydować o ostatecznym wykończeniu każdego pomieszczenia – dostępne warianty zostały szczegółowo opisane przez dewelopera. Jeden z nich przewiduje wykorzystanie inteligentnego systemu zarządzania domem (F&Home), co przynosi daleko idące oszczędności w kontekście zużycia mediów oraz wprowadza szereg ekologicznych rozwiązań.

Atrakcyjna lokalizacja

Osiedle Scandi powstaje przy ulicy Sygnałowej na granicy wrocławskich osiedli Jagodna i Brochowa. Atrakcyjnie położona działka znajduje się tuż przy niewielkim, jednak uroczym Parku Brochowskim, który jest najstarszym parkiem we Wrocławiu – pierwsze wzmianki na jego temat pochodzą z drugiej połowy XVIII wieku.

Warto podkreślić, że atrakcyjna z punktu widzenia przyszłych mieszkańców jest nie tylko sama działka i powstająca tu inwestycja, ale całe Jagodno i inne pobliskie osiedla. Jedyna bardziej ruchliwa arteria znajduje się w odległości ograniczającej uciążliwy hałas. Brak w sąsiedztwie jest jakichkolwiek zakładów produkcyjnych czy hal, do których przez całą dobę przyjeżdżają tiry czy ciężarówki.

Dojazd do centrum możliwy jest szybko i na kilka różnych sposobów – komunikacją miejską, własnym samochodem, ale też oczywiście rowerem a nawet pociągiem. Każdy więc może wybrać optymalne dla siebie rozwiązanie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów czy poświęcania cennego czasu na dłuższą podróż. Dodajmy, że wrocławski dworzec PKP oddalony jest od Osiedla o niewiele ponad pięć kilometrów.

Dynamicznie rozwijająca się okolica

Wrocławskie Jagodno i Brochów należą do osiedli, które w ostatnich latach stały się areną daleko idących zmian przede wszystkim z infrastrukturalnego punktu widzenia. Modernizacja ulicy Buforowej jest tych zmian symbolem. Towarzyszy jej przebudowa wiaduktu, budowa ronda, nowych przystanków i ścieżek rowerowych, których w tej części miasta brakowało. Cały proces ma się powoli ku końcowi i w znaczącym stopniu podniesie też atrakcyjność całej okolicy.

Przebudowa ulicy Buforowej to tylko część zmian. Dochodzą do tego także budowa żłobka przy ulicy Sygnałowej (w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Scandi), modernizacja samej ulicy Sygnałowej, a także powstanie nowoczesnego centrum basenowego na samym Brochowie.

Wszystkie te zmiany będą stanowić dostępne również dla mieszkańców Osiedla Scandi korzyści, którzy wprowadzać się na osiedle zaczną najprawdopodobniej na początku przyszłorocznych wakacji.

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy