Srebro i złoto z Polski

Profesjonalni bankierzy i inwestorzy korzystają z różnych sposobów na gromadzenie oszczędności. Lokują je nie tylko na bankowych lokatach. Przynajmniej część swoich pieniędzy lokują w trwałych środkach. Tradycyjnie takim zabezpieczeniem...

Profesjonalni bankierzy i inwestorzy korzystają z różnych sposobów na gromadzenie oszczędności. Lokują je nie tylko na bankowych lokatach. Przynajmniej część swoich pieniędzy lokują w trwałych środkach. Tradycyjnie takim zabezpieczeniem jest srebro i złoto.

Inwestowanie w srebro

Polska jest krajem, który ma bardzo duże zasoby srebra. Okazuje się, że inwestowanie w srebro w 2019 roku było jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji. Ceny tego kruszcu są wyjątkowo wysokie. Analitycy finansowi przewidują, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy, cena srebra może jeszcze wzrosnąć. Osoby, które chcą inwestować w srebro, do wyboru mają między innymi srebrne sztabki. Na rynku dostępne są srebrne sztabki o wadze jednej uncji (czyli 31,1 g) oraz takie, które ważą jeden kilogram. Zdecydowanie lepiej jest kupować sztabki, które ważą jedną uncję. Inwestując w sztabki srebra należy raczej zrezygnować z zakupu sztabek pokrytych różnymi ornamentami. Cena, za którą sprzedawane są te sztabki nie jest adekwatna do ich wartości. Na rynku dostępna jest także dość duża ilość srebrnych monet bulionowych. W chwili obecnej ceny srebra na rynku są na tyle wysokie, że rozpoczynanie inwestowania w tym momencie się nie opłaca. Lepiej jest zaczekać do chwili, gdy ceny zaczną spadać. Decydując się na inwestowanie w srebrne monety bulionowe warto pamiętać o tym, że najkorzystniej jest kupować monety, które emitowano w nakładzie do sześćdziesięciu tysięcy sztuk. Im mniej jest danych monet na rynku, tym ich wartość z czasem staje się wyższa.

KGHM Polska Miedź czołowym producentem srebra

Światowym liderem wśród producentów srebra jest KGHM Polska Miedź. Do produkcji srebra wykorzystywane są szlamy anodowe. Srebro, które sprzedawane jest przez KGHM Polska Miedź posiada certyfikaty wydane przez London Bulion Market Association oraz Dubai Multi Commodities Centre.

Polskie złoto dobry sposób na inwestycje

W procesie produkcji srebra pozyskuje się także złoto. W chwili obecnej Polska nie należy do czołowych producentów złota. Prowadzane są jednak prace poszukiwawcze na terenie Gór Kaczawskich, w okolicach Bolesławca, Wojcieszowa i Kamiennej Góry. Jeśli prace te zakończą się sukcesem, Polska ma szansę na znaczne zwiększenie produkcji złota. Złoto, które produkowane jest przez KGHM Polska Miedź przerabiane jest na złote sztabki o wadze od 0,5 kg do 12 kg. Sztabki te kupują banki oraz jubilerzy. Na rynku dostępne są złote sztabki przeznaczone dla tych, którzy chcą lokować swoje oszczędności w środki trwałe. Zdecydowanie najlepiej opłaca się kupować złote sztabki, których waga nie przekracza jednej uncji. Tego typu sztabki nie tylko są najtańsze, a więc dostępne dla większego grona osób, ale też najbardziej łatwe do zbycia. Zarówno złoto jak i srebro to dobre zabezpieczenie na przyszłość. Kupowanie fizycznego srebra i złota najlepiej jest rozpocząć w chwili, gdy cena kruszców jest stosunkowo niska. Złoto i srebro inwestycyjne można kupić w specjalistycznych sklepach i oddziałach mennicy państwowej.

Kategorie
Inwestowanie
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy