Samochód na kredyt – o czym musi wiedzieć właściciel firmy?

Kredyt samochodowy jest jednym ze sposobów wsparcia finansowego, które jest niezbędne w celu nabycia auta. Co ciekawe, banki oferują tego rodzaju zobowiązanie nie tylko osobom prywatnym, ale także firmom....
Young handsome businessman is driving a car looking very happy.

Kredyt samochodowy jest jednym ze sposobów wsparcia finansowego, które jest niezbędne w celu nabycia auta. Co ciekawe, banki oferują tego rodzaju zobowiązanie nie tylko osobom prywatnym, ale także firmom. Dzięki temu kredyt samochodowy może stać się korzystną inwestycją w celu rozwoju biznesu. Poznaj szczegóły.

Kredyt samochodowy dla firm to kredyt celowy

Kredyt na samochód jest kredytem celowym. Oznacza to, że kredytobiorca musi przedstawić dowód zakupu auta. Bank wydaje decyzję pozytywną na udzielenie takiego zobowiązania tylko wtedy, gdy celem kredytu ma być nabycie auta.

Bardzo często cała transakcja zostaje zrealizowana bezgotówkowo. Kredytobiorca nie otrzymuje środków finansowych, ale te od razu trafiają na konto sprzedawcy samochodu. Warto wiedzieć, że pojazd może być nabywany z salonu, komisu, od dealera. Kredytobiorcy pozostaje cieszenie się nowym nabytkiem i spłata rat. Należy dodać, że kredyt celowy jest o wiele tańszy niż ten zaciągany na dowolny cel.

Przedsiębiorca staje się właścicielem pojazdu

W przypadku firm ma to kolosalne znaczenie. Rozwój samochodowej floty może być realizowany właśnie poprzez kredyt samochodowy dla firm. To dlatego, że tylko takie zobowiązanie pozwoli dysponować autem bez żadnych ograniczeń. Firma od razu staje się jego właściciele. Dzięki temu auto jest wykorzystywane w celach biznesowych dowolnie. W każdej chwili może być również sprzedane.

Nie dzieje się tak natomiast w przypadku leasingu. Umowa zawarta z firmą leasingową nie gwarantuje stania się od razu właścicielem pojazdu. Leasingobiorca będzie nim dopiero po spłacie ostatniej raty i wykupie samochodu. Do tego czasu może korzystać z niego z pewnymi ograniczeniami. Nie może go wynajmować ani tym bardziej sprzedać.

Worek dodatkowych korzyści

Kredyt samochodowy dla firm to również bonusy, z których mogą korzystać przedsiębiorcy. Pamiętajmy, że część rat kredytowych można wrzucać w koszty prowadzenia działalności, dzięki czemu zmniejszają się konieczne do odprowadzenia podatki.

Ale to nie jedyne zalety. Kredytobiorca musi wiedzieć, że większość banków oferuje także dodatkowe korzyści. Do takich bardzo często zaliczają się darmowe przeglądy, polisa ubezpieczeniowa auta z gwarancją najniższej ceny składki, rabaty na określonych stacjach benzynowych czy myjniach. Kredytobiorca może też liczyć na bezpłatny serwis w autoryzowanym salonie.

Budowanie historii kredytowej dla biznesu

Inwestycje w firmę są niezbędne, by działalność biznesowa mogła się w ogóle rozwijać. Nie zawsze jednak przedsiębiorca może pozwolić sobie na ponoszenie wszystkich kosztów ze zgromadzonego kapitału. Często korzystną formą wsparcia okazuje się właśnie współpraca z bankami. Kredyt samochodowy dla firm jest tego najlepszym przykładem.

Zaciągnięte zobowiązanie i jego regularna spłata to również budowanie pozytywnej historii kredytowej firmy. To doskonały sposób na wypracowanie odpowiedniego gruntu na jeszcze większe inwestycje dla biznesu. Przedsiębiorca będzie o wiele bardziej wiarygodny, kiedy analityk jest w stanie określić jego wypłacalność nie tylko poprzez analizę generowanych dochodów, ale również kredytową przeszłość.

Kategorie
Biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

wynajem hal namiotowych

Podobne wpisy