Rusza przebudowa ulicy Sygnałowej

Z początkiem września rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa jednej z ulic na granicy wrocławskich osiedli Jagodna i Brochowa. Choć nie należy do głównych arterii miasta jest kluczowym elementem miejskiej...

Z początkiem września rozpoczęła się długo wyczekiwana przebudowa jednej z ulic na granicy wrocławskich osiedli Jagodna i Brochowa. Choć nie należy do głównych arterii miasta jest kluczowym elementem miejskiej infrastruktury tej części Wrocławia.

Ulica Sygnałowa, bo o niej mowa, to przecznica ulicy Konduktorskiej, która z kolei prowadzi do ulicy Buforowej. Wszystkie one stanowią istotny ciąg komunikacyjny dla mieszkańców terenów położnych na granicy osiedli, który jednak będzie kluczowy przede wszystkim dla przyszłych mieszkańców powstającego tu Osiedla Scandi oraz osób odprowadzających swoje pociechy do budowanego właśnie żłobka.

Gruntowna modernizacja Sygnałowej jest efektem współpracy miasta oraz dewelopera – Scandi Home Grupy Deweloperskiej, która jest podmiotem współfinansującym całe przedsięwzięcie.

Własny dom blisko parku

Obie inwestycje – żłobek oraz Osiedle Scandi – znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie uroczego Parku Brochowskiego, który jest miejscem spacerów mieszkańców całej okolicy. To również im służyć będzie nowa ulica Sygnałowa, którą każdego dnia pokonują właśnie w drodze do Parku.

Przebudowa rozpoczęła się z początkiem września, jej zakończenie planowane jest jeszcze przed rozpoczęciem edukacji najmłodszych w żłobku oraz wprowadzeniem pierwszych mieszkańców na osiedle, co planowane jest odpowiednio na III i IV kwartał przyszłego roku.

Nowe inwestycje i dynamiczny rozwój

Jagodno i Brochów to część Wrocławia, która w ostatnim czasie zyskuje coraz bardziej na popularności. Jest to przede wszystkim konsekwencja aktywności zarówno miasta (inwestycje w infrastrukturę), jak i deweloperów, którzy licznie w okolicy działają, realizując nowe inwestycje wielorodzinne.

Przebudowa Buforowej właśnie dobiegła końca, otwierając przed mieszkańcami Krzyków nowe możliwości. Kwestią otwartą pozostaje budowa linii tramwajowej na Jagodno, na co będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać. Choć podkreślić należy, że prace nad koncepcją nabrały wreszcie kształtu, a wrocławski ratusz rozpoczął intensywne przygotowania do jej realizacji.

Dziś, obok nowych mieszkań i domów, kluczowe są miejsca ułatwiające życie mieszkańcom okolicznych inwestycji, przy czym najważniejsze są żłobki, przedszkola i szkoły, których cały czas we Wrocławiu brakuje.

Nowy żłobek, którego budowa trwa, pomieści 220 dzieci. Według planów liczyć będzie siedem oddziałów, każdy z węzłem sanitarnym i własną szatnią. W środku znajdzie się kuchania i zlokalizowane przy salach jadalnie. Nie zabraknie również sali wielofunkcyjnej połączonej z częścią biblioteczną oraz oczywiście placu zabaw i wielu elementów zielonych. Zakończenie inwestycji planowane jest na przyszły rok, należy więc założyć, że pierwsi podopieczni pojawią się w nim w roku szkolnym 2020/2021.

Domy z dużymi ogrodami

Osiedle Scandi, czyli powstająca przy ulicy Sygnałowej inwestycja, to projekt Grupy Deweloperskiej Scandi Home. Na malowniczo położonej działce powstają 124 domy w bliźniaczej zabudowie. Każdy z nich posiadać będzie ponad 149 m2 powierzchni użytkowej na trzech kondygnacjach oraz garaż z opcją dodatkowego miejsca postojowego na podjeździe.

Największym atutem wszystkich domów będą towarzyszące im ogrody, których powierzchnia sięgać będzie w niektórych przypadkach nawet 250 m2. Jest to jedyna tak duża inwestycja w granicach administracyjnych Wrocławia, której przyszli mieszkańcy otrzymają ogrody o takiej powierzchni.

Inspiracją dla tego jak również pozostałych inwestycji realizowanych przez Grupę jest Skandynawia – tamtejsze podejście do architektury oraz idei zagospodarowania towarzyszącej jej przestrzeni.

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy