Rozliczenie PIT – najważniejsze informacje

Co roku, w okresie od stycznia do końca kwietnia Urzędy Skarbowe mają ręce pełne roboty. Jest to czas, kiedy wszyscy płatnicy VAT i innych składek zobligowani są do rozliczenia...

Co roku, w okresie od stycznia do końca kwietnia Urzędy Skarbowe mają ręce pełne roboty. Jest to czas, kiedy wszyscy płatnicy VAT i innych składek zobligowani są do rozliczenia swojego podatku dochodowego. Na szczęście obecny rozwój technologii sprawił, że nie trzeba już stać godzinami w kolejkach, a wniosek PITmożna wysłać, chociażby przez program do rozliczania pit. 

  1. Do kiedy należy rozliczyć PIT?
  2. Jakie ulgi przysługują podatnikowi?
  3. Program do pitów 2020

Do kiedy należy rozliczyć PIT?

Rozliczenie podatku PIT jest obowiązkiem każdego obywatela, który płaci składki z tytułu działalności gospodarczej lub zatrudnienia na umowę. Ponadto każdy płatnik jest zobowiązany do wpisywania w dochodzie także zarobków, które nie są dokumentowane w żaden sposób. Najnowsze informacje, jakie płyną z Ministerstwa Finansów jasno określają do, kiedy należy rozliczyć swój PIT.

Niegdyś można to było zrobić już od stycznia, pod warunkiem, że otrzymało się PIT od pracodawcy. Czas na złożenie deklaracji wynosił aż cztery miesiące, co było ogromnym komfortem, w szczególności dla osób, które na co dzień są zabiegane i nie mają czasu załatwiać spraw urzędowych. Obecnie można to zrobić przez Internet wykorzystując do tego program pitax.  

Istotną informacją, która została podana do opinii publicznej przez Ministra Finansów jest taka, że rozliczenie następuje od dnia 15 lutego do 30 kwietnia. Nawet jeśli wnioski zostaną złożone przed terminem rozpoczęcia ich rozpatrywania, to i tak zostaną one przyjęte w Urzędzie Skarbowym po dniu 15 lutego.

Jakie ulgi przysługują podatnikowi?

Płatnicy VAT mają do wyboru kilka ulg, dzięki którym mogą bardzo często zyskać nawet kilkaset złotych. Warto jednak wiedzieć kto i kiedy może skorzystać z takiego prawa, gdyż źle wypełniony wniosek będzie oddany do poprawki.

W tym celu można posłużyć program do wypełniania deklaracji pit, który podpowiada i szczegółowo opisuje możliwości skorzystania z ulg. Jakie ulgi między innymi przysługują płatnikowi VAT? Wśród nich najczęściej wybierana jest ulga prorodzinna lub znana także pod tą nazwą ulga na dzieci. Skorzystanie z niej wymaga spełnienia kilku istotnych warunków jak choćby wiek dzieci oraz status ucznia lub studenta. Wszystkie informacje podaje program pit 2020, dzięki któremu można dowiedzieć się, czy przysługuje podatnikowi ulga na dziecko.

Program do pitów 2020

Program do rozliczenia PIT 2020 to jedno z najlepszych narzędzi, dzięki któremu można zyskać bardzo wiele. Przede wszystkim jest to rozwiązanie wygodne i szybkie. Wielu podatników niegdyś skarżyło się na długie kolejki do Urzędów Skarbowych. Obecnie technologia sprawiła, że można tego uniknąć. Wystarczy wykorzystać do tego pit 2020 program, który pozwoli oszczędzić czas i znacznie szybciej wysłać rozliczenie przez Internet.

Kategorie
Finanse
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy