Rodzaje hal namiotowych i ich zastosowanie

Hale namiotowe to mobilne konstrukcje, tworzące przestrzeń użytkową dla wszelkiego rodzaju eventów i imprez. Mają wiele zalet, do których należą m.in. wszechstronność, efektywność, nowoczesność, jakość i stosunkowo niewielką cenę....
Veldeman 05/08 100 jaar RSCA

Hale namiotowe to mobilne konstrukcje, tworzące przestrzeń użytkową dla wszelkiego rodzaju eventów i imprez. Mają wiele zalet, do których należą m.in. wszechstronność, efektywność, nowoczesność, jakość i stosunkowo niewielką cenę. Można rozkładać je w dowolnych miejscach o dowolnej porze roku, a co najważniejsze – umożliwiają pokrycie dowolnych przestrzeni, dzięki czemu nie ma ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj organizowanej imprezy.

Na rynku mnożą się firmy, które zajmują się projektowaniem, produkcją, sprzedażą i wynajmem hal namiotowych. Do jednej z nich należy Firma Rekord Hale Namiotowe sp. z o.o., i na podstawie jej oferty przedstawimy Państwu najpopularniejsze metody budowlane, stosowane przy tworzeniu tych konstrukcji.

  1. HALE TFS

Przeznaczone są do użytku całorocznego, bez względu na klimat i warunki atmosferyczne. Stawiając je raz, nie trzeba ich demontować ani konserwować przez długi czas – są wytrzymałe, stabilne i świetnie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach.

Hale TFS

Można stosować je jako zadaszenie dla stałych przedsięwzięć, jak np. dla boisk sportowych, kortów tenisowych, basenów czy ujeżdżalni koni. Nie ma też problemu, by położyć je jednorazowo, np. dla potrzeb militarnych czy wystawowych.

Konstrukcja, na której wsparte są te hale namiotowe, wykonana jest z profili aluminiowych, a powłokę stanowi tekstylna membrana, obustronnie powleczona powierzchniami PCV. Powłoka taka jest wodoszczelna i wiatroszczelna. Hale TFS mają wymiary do 50m szerokości, a długość jest dowolna.

  1. HALE DREW

Stanowią zadaszenie dla boisk, kortów, ujeżdżalni koni i innych obiektów sportowych. Stosuje się je przy użyciu drewna, co daje duże możliwości konstrukcyjne. Powłokę dachu stanowi tekstylna membrana, które dwustronnie powleczona jest warstwą PCV. Boczne ściany stanowią aluminiowe drzwi, wypełnione bezpiecznym szkłem lub poliwęglanem. Drzwi te można z powodzeniem otwierać.

Hale DREW

Dodatkowe wyposażenie może stanowić m.in. oświetlenie i instalacja elektryczna, ogrzewanie, klimatyzacja, wentylacja. Można zbudować także dodatkowe pomieszczenia (szatnie, bary, sanitariaty) czy nawet łączyć halę z innymi budynkami. Warto zauważyć, że ogrzewanie można ograniczyć tylko do czasu użytkowania, a sztuczne oświetlenie nie jest konieczne za dnia, gdyż powłoka, z której wykonany jest namiot, przepuszcza światło.

  1. HALE CYL

Przeznaczone do eksploatacji całorocznej, montowane są w dowolnej strefie wiatrowej i śniegowej. Można stosować te rozwiązanie do obsługi boisk, kortów, magazynów, a nawet orlików czy świetlików.

Hale CYL

Hale te oparte są na konstrukcji szkieletowo-membranowej. Technologia ta opiera się na systemie rurowych dźwigarów, które wygięte są w łuk i połączone systemem wzmocnień. Całość jest ogniowo ocynkowana i przystosowana do tego, by montować i demontować ją w dowolnym czasie. Hala pokryta jest jedno lub dwupowłokową membraną tekstylną, która z obu stron pokryta jest polichlorkiem winylu. Do dodatkowego wyposażenia tych hal namiotowych należy np. odsuwana kurtyna boczna, brama wjazdowa, ogrzewanie, wentylacja, oświetlenie itp.

  1. HALE ALU

Znakomite hale namiotowe, o uniwersalnym przeznaczeniu. Można dzięki nim pokryć nie tylko boiska sportowe, ale też lodowiska, korty, baseny itp. Wykonane są z aluminiowych profili o ukształtowanych kanałach w celu montażu poszycia PCV. Konstrukcja mocowana jest za pomocą kotew.

Hale ALU

Poszycie hali typu ALU wykonane jest z membrany PCV, która jest sprężysta i znajduje się na tekstylnej osnowie z poliestru. Materiał, z którego wykonane jest poszycie, odporny jest na promienie ultrafioletowe, ma także zabezpieczenia przeciwgrzybiczne. Sposób jego montowania umożliwia szybką dekonstrukcję, a jednocześnie zapewnia szczelność i wytrzymałość przez urazami mechanicznymi.

  1. HALE FE, KRAT, SFS, STAL

Całoroczne hale, świetnie spisujące się jako  magazyny, hale produkcyjne i targowe. Ich największe zalety to wytrzymałość i trwałość. Pokrycie dachu takiej hali opiera się na jedno, lub dwuwarstwowej membranie tekstylnej pokrytej PCV. Ściany boczne mogą być stworzone z blachy trapezowej, materiału plandekowego lub izolowanych termicznie paneli.

Hale FE, KRAT, SFS, STAL

  1. HALE WLS

Te hale namiotowe, zwane także sferycznymi lub kulistymi, są klasycznym przykładem alternatywy dla dachów dwuspadowych. Można łączyć je w dowolny sposób, co otwiera znakomite możliwości designerskie. Konstrukcja oparta jest na stalowym szkielecie, który jest łatwy w montażu i demontażu. Poszycie składa się z plandeki z miękkiego materiału poliestrowego, powleczonego PCV.
Hale namiotowe typu WLS są szczelne i wytrzymałe.

Namioty sferyczne

Hale namiotowe – skuteczne rozwiązanie w XXI wieku

Jak widać, istnieje wiele różnych modeli hal namiotowych, a firma Rekord Hale Namiotowe sp. z o.o. proponuje ich jeszcze więcej: między innymi hale typu muszla, piętrus, torus, arcada oraz pawilony i powierzchnie niestandardowe. W czasach, w których liczy się design, nowoczesność i wytrzymałość, hale namiotowe wydaję się być świetnym rozwiązaniem dla każdego inwestora, który ceni sobie te cechy.

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy