Przegląd poranny 4 lipca

Sesja amerykańska: Po publikacji dobrych danych makro z amerykańskiego rynku pracy, dolar dynamicznie umocnił się względem euro, japońskiego jena oraz franka szwajcarskiego – a w późniejszych godzinach notowania tych...

Sesja amerykańska: Po publikacji dobrych danych makro z amerykańskiego rynku pracy, dolar dynamicznie umocnił się względem euro, japońskiego jena oraz franka szwajcarskiego – a w późniejszych godzinach notowania tych par walutowych były stabilne. Na początku amerykańskiej sesji USD umocnił się także względem brytyjskiego funta, jednak GBP szybko nadrobił tę stratę.

Sesja azjatycka: Podczas sesji w Azji kursy EUR/USD i USD/CHF tkwiły w konsolidacji. Tymczasem JPY i GBP umacniały się względem dolara amerykańskiego.

1

Wykres 1. Notowania EUR/USD – dane godzinne.

Kluczowe wydarzenia ostatnich godzin:

– W czerwcu 2014 stopa bezrobocia w USA ukształtowała się na poziomie 6,1% i był najniższa od września 2008 roku, poinformował w czwartek 3 lipca br. Departament Pracy. Dane bardzo mocno zaskoczyły na plus. Rynek oczekiwał odczytu na poziomie 6,3%, takim samym jak maju. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło czerwcu o 288 tys., po tym jak miesiąc wcześniej wzrost ten sięgnął 224 tys. (przed korektą: 217 tys.). Rynkowy konsensus kształtował się na poziomie 212 tys.

– Indeks ISM Services Non-Manufacturing Index, obrazujący kondycję sektora usług w USA, w czerwcu 2014 roku spadł do 56 pkt. z 56,3 pkt. miesiąc wcześniej, poinformował 3 lipca amerykański Instytut Zarządzania Podażą. Rynkowy konsensusu kształtował się na poziomie 56,3 pkt.

 

Dorota Sierakowska
DM BOŚ

Kategorie
Analizy GPW
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy