Przegląd poranny 25 czerwca

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy podwyższoną zmienność na kwotowaniach głównej pary walutowej – EUR/USD. Eurodolar zanotował spadek z okolic 1,3622 USD do zakresu 1,3583 USD, aby...

Sesja Amerykańska: W trakcie sesji w USA obserwowaliśmy podwyższoną zmienność na kwotowaniach głównej pary walutowej – EUR/USD. Eurodolar zanotował spadek z okolic 1,3622 USD do zakresu 1,3583 USD, aby następnie szybko powrócić pod pierwotny zakres. Podwyższona zmienność widoczna była na większości zestawień, choć w przypadku GBP/USD trudno mówić o mocniejszym odreagowaniu.

Sesja Azjatycka: Podczas obrotu w Tokio eurodolar konsoliduje w okolicach 1,3605 USD. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kontynuację zniżki funta oraz dolara australijskiego.

1

Kluczowe wydarzenia ostatnich 24 godzin:

– Mark Carney, jego zastępca Charlie Bean oraz członek komisji polityki pieniężnej MPC z BoE David Miles zgodnie podkreślili, że brytyjska gospodarka wciąż dysponuje wolnymi mocami, które trzeba wykorzystać, zanim dojdzie do podwyżki stóp. W konsekwencji funt szterling zniżkował izanotował największy od dwóch tygodni dzienny spadek wobec dolara, ponieważ ostatnie wypowiedzi prezesa Banku Anglii Marka Carneya nie wsparły oczekiwań szybszej podwyżki stóp procentowych.

Konrad Ryczko
DM BOŚ

Kategorie
Analizy GPW
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy