Pracownia Finansowa odpowiada w co zainwestować pieniądze, aby chronić je przed inflacją

Wybuch pandemii koronawirusa ma wiele negatywnych skutków, odczuwalnych na całym świecie. Jednym z nich jest kryzys gospodarczy, spowodowany przymusową izolacją i zamrożeniem wielu sektorów na kilka tygodni. Dziś odpowiadamy...

Wybuch pandemii koronawirusa ma wiele negatywnych skutków, odczuwalnych na całym świecie. Jednym z nich jest kryzys gospodarczy, spowodowany przymusową izolacją i zamrożeniem wielu sektorów na kilka tygodni. Dziś odpowiadamy na pytanie, w co zainwestować pieniądze, aby chronić je przez inflacją.

W co zainwestować pieniądze w czasie pandemii?

Rząd na realizację wsparcia w ramach tzw. tarczy antykryzysowej dodrukował już 100 mld złotych. Przez to wartość pieniądza spada, a ceny rosną. Drożeją m.in. produkty spożywcze, prąd czy woda. Sytuacji nie poprawia utrzymująca się od wielu tygodniu susza oraz opinie specjalistów prognozujących drugą falę pandemii na jesień. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób może zabezpieczyć swój byt w tych niepewnych czasach.

Przetrzymywanie pieniędzy na lokatach czy kontach oszczędnościowych zupełnie przestało być opłacalne – banki oferują rekordowo niskie stopy procentowe, dlatego więcej się na tym traci niż zyskuje. Gra na giełdach czy rynku walutowym jest teraz szczególnie ryzykowna. Jak zatem zainwestować pieniądze, by je zabezpieczyć?

Coraz większą popularnością cieszy się tzw. crowdfunding, pozwalający nawet drobnym inwestorom współfinansować duże projekty. Jest to alternatywny sposób finansowania, opierający się na pozyskiwaniu środków od niezależnych inwestorów, którzy stają się udziałowcami spółki. Zebrany kapitał jest przeznaczony na realizację projektu. Inwestorzy otrzymują następnie zyski z funkcjonowania przedsięwzięcia lub ze sprzedaży np. wybudowanej w ramach projektu nieruchomości. Jakie przedsięwzięcia finansowane w ten sposób są najbardziej opłacalne a przy tym dobrze zabezpieczone?

Pracownia Finansowa edukuje, jak zabezpieczyć swój kapitał przed inflacją

Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa jasno wskazują sektory, które pozwalają najlepiej zabezpieczyć nadwyżki kapitałowe. Rynek nieruchomości w najmniejszym stopniu odczuł konsekwencje pandemii. Domy i mieszkania raczej nie tracą na wartości – wręcz przeciwnie, z biegiem lat na niej zyskują. Co ciekawe, wiele osób właśnie teraz myśli o zakupie własnego lokum. Tygodnie spędzone z całą rodziną w domu ujawniają jego mankamenty. Inwestycja w bardziej funkcjonalną i większą nieruchomość wydaje się dla niektórych koniecznością. Wiedzą, że jedynie dom, a w przypadku dużych miast szeregowiec, zagwarantuje komfort życia i pracy czy nauki zdalnej w razie ponownego lockdownu. Niektórzy są też po prostu zmuszeni do kupienia czegoś na własność, ze względu na kłopoty z najmem – głównie przez coraz wyższe ceny.

Według specjalistów z Grupy Pracownia Finansowa, drugim sektorem inwestycyjnym, który dobrze radzi sobie w obecnej sytuacji, jest branża OZE. Polska ma poważne kłopoty z realizacją zaleceń UE związanych z koniecznością dążenia do neutralności klimatycznej. W całej Europie coraz popularniejsze są farmy wiatrowe, będące w stanie wyprodukować tanią, ekologiczną energię. Póki co, w naszym kraju może być problem z postawieniem kolejnych wiatraków, jeśli nie uzyskano pozwoleń na budowę przed zmianą przepisów, ale alternatywą jest doskonale rozwijający się rynek w sąsiadującej z nami Ukrainie. Warto podkreślić, że pandemia tylko pogorszyła stan energetyki węglowej, gdzie tradycyjne bloki węglowe zaczęły generować straty. Przejście na eko energię jest więc niezbędne, a wiatraki są potrzebne, jak nigdy wcześniej.

Zarówno inwestycje w budowę domów jednorodzinnych, jak i elektrowni wiatrowych, organizowane przez Pracownię Finansową, z założenia zabezpieczają kapitał przed inflacją. Domy, po wybudowaniu, za kilkanaście miesięcy, będą sprzedawane w cenach uwzględniających nawet znaczny spadek wartości pieniądza w tym czasie.
Elektrownie wiatrowe, przy rosnących cenach prądu, będą sprzedawały energię drożej dotrzymując kroku inflacji i zachowując swoją realną wartość.

Grupa Pracownia Finansowa – w co zainwestować pieniądze?

Grupa Pracownia Finansowa od 2013 roku realizuje inwestycje crowdfundingowe, odnoszące wielokrotne sukcesy. Obecnie umożliwia udział w obiecujących projektach związanych z wiatrakami w Polsce i na Ukrainie, a także nowoczesnymi osiedlami w Warszawie.

Specjaliści z Grupy Pracownia Finansowa uważnie monitorują sytuację gospodarczą w Polsce oraz na świecie, dlatego warto sprawdzić co aktualnie znajduje się w portfolio, aby zdecydować w co zainwestować pieniądze. Obecne projekty uwzględniają ochronę przed inflacją i w aktualnej sytuacji gospodarczej prognozuje się, że uzyskają roczne, lub całkowite stopy zwrotu na poziomie 6-20%, w zależności od rodzaju inwestycji.

Ponieważ udział w spółce trwa zazwyczaj kilka lat, to doskonały sposób na zabezpieczenie pieniędzy na czas największych zawirowań. Do spółki można dołączyć z wysokością wkładu od zaledwie 40 tys. zł. To oznacza, że nie trzeba mieć milionów nadwyżki kapitału na koncie, by móc pasywnie zarabiać na nieruchomościach czy OZE.

Kategorie
Inwestowanie
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy