Powrót do oryginalnego lakieru po zmianie koloru auta, czy to możliwe?

Świat tuningu jest bardzo obszerny i oferuje wiele różnych rozwiązań designerskich. Jedni powiedzą, że tuningiem jest tylko modyfikowanie mocy auta (np. przy pomocy chipów), a dla innych będzie to...

Świat tuningu jest bardzo obszerny i oferuje wiele różnych rozwiązań designerskich. Jedni powiedzą, że tuningiem jest tylko modyfikowanie mocy auta (np. przy pomocy chipów), a dla innych będzie to tylko zmiana wizualna samochodu. Bez względu na wszystko, w tuningu chodzi o to, by samochód był jak najbardziej dostosowany do potrzeb i wymogów właściciela.

Bardzo częstym zabiegiem są różnorakie zmiany koloru auta, np. poprzez używanie farb czy lakierów. Owszem, jest to efektowne i może się podobać wizualnie, jednak praktycznie na zawsze uniemożliwia powrót do oryginalnego koloru swojego pojazdu. Trzeba zatem podjąć ryzyko – nowy kolor może być ładny, ale przecież każdy ma sentyment do oryginalnej barwy auta. No właśnie, czy faktycznie przed takim dylematem trzeba stawać? Okazuje się, że nie, a wszystko dzięki zmianie koloru aut foliami samochodowymi. Na czym taki zabieg polega oraz jak i gdzie go wykonać? O tym w tym artykule.

Tuning to coś więcej niż estetyka

Na samym początku należy zastanowić się, czym właściwie jest tuning. Jeszcze do niedawna był bowiem kojarzony z przesadnym „upiększaniem” aut, które bardzo często z pięknem miało bardzo niewiele wspólnego. Z tuningowców się śmiano i zarzucano im brak gustu i dobrego smaku, ale nie ma też co ukrywać – sami fani tuningu dawali nam sporo powodów do kpienia z ich amatorskich prób designerskich.

Należy jednak stwierdzić, że świat tuningu zmienił się nie do poznania. Obecnie jest on bardzo szerokim rynkiem, który nabrał naprawdę wysokiego poziomu. Sami tuningowcy kpią z tych słabych, przestarzałych form ozdobnych i obecnie gustują w stylowych zmianach, podkreślających charakter samochodu, ale także ich samych. Jednym ze sposób na wyrażenie siebie poprzez auto jest właśnie zmiana jego koloru.

Dzięki takim studiom car wrappingowym jak artgrafcars.pl oklejanie samochodu nie musi być permanentnym wyborem. Dobrze założoną folię można bowiem „bezboleśnie” zdjąć i albo wrócić do oryginalnego koloru, albo założyć całkiem nowy. Warto zauważyć, że paleta barw w przypadku folii samochodowych jest wręcz nieograniczona! Istotne jest jednak to, że żeby zmienić kolor auta z folią, należy bezapelacyjnie skontaktować się z profesjonalnym studiem car wrappingowym. Zadanie to wymaga bowiem nie tylko precyzji i doświadczenia, ale także odpowiedniego sprzętu. Samemu możemy narobić więcej złego niż dobrego i dlatego warto auto w tym przypadku oddać w ręce osób doświadczonych.

Zalety folii samochodowych

Pierwszą zaletą, która została już tu wymieniona, to możliwość powrotu do oryginalnego lakieru w praktycznie dowolnym momencie. Wystarczy zamówić wizytę w studiu motoryzacyjnym i praktycznie w przeciągu jednego dnia możemy wrócić do tego co było. To istotne zwłaszcza dla tych kierowców, którzy nie są pewni dokonywanych zmian i nie wiedzą, czy wyjdą one na dobre. Można wtedy bezpiecznie założyć dany kolor dla testu i, w razie ewentualnego zawodu, wrócić do tego, co sprawdzone.

Kolejną zaletą folii samochodowych jest ochrona lakieru. Żadna inna metoda zmiany koloru auta nie zagwarantuje tego bezpieczeństwa. Folia stanowi bowiem naturalną ochronę przed kamyczkami, piaskiem, żwirem czy gałęziami. Folie mogą mieć różną grubość i niektóre z nich są wręcz stworzone tylko do ochrony lakieru. Jednak nawet te „wyjściowe”, różnokolorowe i eleganckie spełniają odpowiednio swoją rolę zabezpieczającą. Nie tylko więc będziemy mogli powrócić do dawnego koloru, ale także będzie on nadal świeży i nienaruszony!

_mg_8389

Należy też zaznaczyć, że folie po prostu wyróżniają się na drodze. Są nieszablonowym sposobem na zmianę koloru pojazdu, a efekt końcowy jest zupełnie inny niż np. podczas lakierowania auta. Car wrapping pozwala bowiem na rozmaite wariacje kolorystyczne, np. na imitację drewna, chrom czy mat. Nie da się takich efektów uzyskać dzięki innym zabiegom, a przynajmniej w tak bezinwazyjny i neutralny sposób. To nie lada gratka dla wszystkich tych, którzy cenią sobie jakość połączoną z wolnością wyboru.

Niesamowitym atutem folii jest także ich reklamowo-marketingowy wymiar. Folie bowiem mogą służyć jako reklama na flotach firm. Bardzo często widzi się przecież jednolite kolory i wzory na służbowych autach w jakichś średnich i dużych firmach. To w 90% za sprawą folii samochodowych  – są one reprezentatywne, zabezpieczają karoserię a do tego znakomicie można się dzięki nim prezentować jako firma.

Wybierz folie samochodowe

Jeśli więc cenisz sobie styl, elegancję i design, a jednocześnie nie chcesz podejmować decyzji, których można już nigdy nie odwrócić, to folie samochodowe powinny być Twoim wyborem. Pamiętaj, że studia specjalizujące się w folia. Takie salony motoryzacyjne jak www.artgrafcars.pl podchodzą do każdego zamówienia indywidualnie, bo każde auto i każdy kierowca są jedyni w swoim rodzaju. Pamiętaj też, że przy car wrappingu powrót do oryginalnego koloru jest w pełni możliwy, zatem nie jest to decyzja na długie lata. Folie są teraźniejszością i przyszłością, więc zainteresuj się nimi!

Kategorie
BiznesMarketing i reklama
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

wynajem hal namiotowych

Podobne wpisy