Ocieplanie budynku – najlepsze rozwiązania

Wykonanie izolacji termicznej to jedna z podstawowych prac wykończeniowych w każdym budynku. Jest to niezbędne do tego, aby obiekt w ogóle nadawał się do użytkowania. W tak chłodnym klimacie,...

Wykonanie izolacji termicznej to jedna z podstawowych prac wykończeniowych w każdym budynku. Jest to niezbędne do tego, aby obiekt w ogóle nadawał się do użytkowania. W tak chłodnym klimacie, w jakim położona jest Polska, przez większą część roku potrzebne jest dogrzewanie domu. W przeciwnym wypadku temperatura w środku będzie zbyt niska, aby można było tam przebywać.

Z tego powodu istnieje obecnie wiele technologii wykonywania docieplenia. Producenci stale starają się ulepszać swoje produkty, aby oferować klientom jak najlepsze parametry i właściwości. Przed wybraniem konkretnego rozwiązania warto oczywiście bliżej zapoznać się z poszczególnymi propozycjami.

Tradycyjne materiały do ociepleń

Przez długi czas ocieplenia domów wykonywano przy użyciu kilku podstawowych materiałów. Jest to przede wszystkim styropian oraz wełna mineralna.

Materiały te zapewniają dobre właściwości izolacyjne. Są ponadto stosunkowo tanie oraz uniwersalne. Dobrze mogą sprawdzać się we właściwie wszystkich typach budynków. Ważne są także ich właściwości akustyczne. Materiały te bardzo dobrze nadają się do wygłuszania pomieszczeń, zwiększając tym samym komfort użytkowników.

Pianka poliuretanowa – najlepsza w każdej sytuacji

W ostatnich latach na rynku ogromną popularność zdobyła pianka poliuretanowa. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem posiada ona mnóstwo zalet, które czynią z niej idealne rozwiązanie właściwie w każdym przypadku.

Izolacja nawet w trudnych miejscach

Bardzo dużym problemem w przypadku tych standardowych materiałów jest ocieplanie miejsc takich jak poddasze. Dach posiada zwykle bardziej złożoną konstrukcję, pełną zakamarków do których ciężko jest się dostać. W przypadku stosowania pianki poliuretanowej kwestia ta praktycznie nie istnieje.

Piankę nakłada się na ocieplaną powierzchnię specjalnym pistoletem pod dużym ciśnieniem. Bardzo szczelnie pokrywa ona całą powierzchnię. Następnie dodatkowo zwiększa swoją objętość, wypełniając wszelkie luki i zakamarki. Dzięki temu po nałożeniu pianki nie pozostaje ani jedno miejsce pozbawione docieplenia.

Brak mostków termicznych

Zjawisko mostków termicznych jest bardzo problematyczne przy wykonywaniu ocieplenia dachu. Styropian czy wełna dostępne są w formie paneli, które układa się obok siebie. Niestety, praktycznie żadna technologia nie jest w stanie wyeliminować przerw pomiędzy poszczególnymi elementami. Powstające w ten sposób mostki umożliwiają ciepłu uciekanie na zewnątrz. Szacuje się, że na standardowym dachu ocieplonym styropianem łączna powierzchnia takich przerw wynosi nawet kilka metrów kwadratowych. Można zatem wyobrazić sobie, że w ocieplonym dachu znajduje się po prostu wielka dziura, przez którą ciepło swobodnie ucieka na zewnątrz. Z pewnością nie służy to wydajności ocieplenia.

Pianka poliuretanowa nie składa się z osobnych elementów. Tworzy zwartą skorupę, przez którą ciepło nie ucieka w żadnym miejscu. Brak takich ubytków to w skali całego roku naprawdę ogromna oszczędność.

Pianka poliuretanowa rozwiązuje zatem wiele problemów z ocieplaniem budynków. Jeśli komuś zależy na maksymalnej skuteczności, to zdecydowanie musi się z nią zapoznać.

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy