Niskie ceny mleka rzutują na kurs NZD/USD

Informacja podana w nocy z wtorku na środę, że czołowy producent wyrobów mlecznych, Fonterra zmniejsza stawki płacone rolnikom za dostarczane mleko do 5,30 USD/kg z 6,00 USD/kg, wpłynęła na...

Informacja podana w nocy z wtorku na środę, że czołowy producent wyrobów mlecznych, Fonterra zmniejsza stawki płacone rolnikom za dostarczane mleko do 5,30 USD/kg z 6,00 USD/kg, wpłynęła na notowania dolara nowozelandzkiego. Nowa Zelandia jest jednym z czołowych eksporterów wyrobów mlecznych i niskie ceny tego „surowca” mają duże przełożenie na kurs lokalnej waluty. Oczywiście jednym z kluczowych czynników są też oczekiwania, że RBNZ będzie skłonny wydłużyć w czasie okres pauzy przed dalszymi podwyżkami stóp procentowych.

NZD traci dzisiaj solidarnie w niemalże wszystkich relacjach, do góry idzie nawet kurs AUD/NZD, co w tym miesiącu nie zdarzało się często. W przypadku NZD/USD jeszcze wczoraj naruszone zostało wsparcie na 0,8060. To może zapowiadać ruch w stronę kluczowej linii trendu rysowanej od dołka z listopada 2011 r.

1

Wykres dzienny NZD/USD

 

Marek Rogalski
DM BOŚ

Kategorie
Analizy Forex
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy