Niepełnosprawność a kariera zawodowa

Niepełnosprawność to niesprawność fizyczna lub psychiczna, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Od czasu do czasu w wykonywaniu codziennych obowiązków potrzebne jest wsparcie osób trzecich. Czy niepełnosprawność blokuje rozwój zawodowy? W...

Niepełnosprawność to niesprawność fizyczna lub psychiczna, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Od czasu do czasu w wykonywaniu codziennych obowiązków potrzebne jest wsparcie osób trzecich. Czy niepełnosprawność blokuje rozwój zawodowy?

W zgodzie z ustawą sprzed 16 lat osobą niepełnosprawną jest każdy, kto ma ciągłe lub chwilowe problemy zdrowotne. O stopniu niesprawności decyduje lekarz-orzecznik, który sprawdza i diagnozuje chorego.

Aktualnie wielu przedsiębiorców szuka niepełnosprawnych podwładnych, którzy są w stanie spełniać podstawowe czynności, na przykład praca z komputerem, dopełnianie łatwych zadań urzędowych, pilnowanie biura lub sekretariatu.

W rozwoju zawodowym niepełnosprawnych pogada rząd, który dofinansowuje pracodawców w wypłacie wynagrodzeń oraz zapewnieniu niezbędnych świadczeń. To optymistyczna wiadomość, ponieważ niepełnosprawni zazwyczaj nie mają możliwości na zwyczajne życie i spełnienie zawodowe.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Prawo pracy
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy