Na czym polega handel obwoźny?

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się handel obnośny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zazwyczaj to sprzedający dojeżdża do kupca lub odwiedza wszystkich mieszkańców osiedla, żeby przedstawić swoją ofertę. Jak...

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszy się handel obnośny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zazwyczaj to sprzedający dojeżdża do kupca lub odwiedza wszystkich mieszkańców osiedla, żeby przedstawić swoją ofertę. Jak musi rozliczać się samodzielny akwizytor?

Zadaniem każdej osoby, która prowadzi przedsiębiorstwo handlowe jest notowanie wszystkich transakcji. Aczkolwiek w odniesieniu do sprzedaży obwoźnej nie jest wymagane posiadanie kasy fiskalnej. Trzeba otworzyć zeszyt sprzedaży bezrachunkowej.

Ustawa nie wskazuje, jak powinien wyglądać rejestr, ale wprowadzono kilka najważniejszych wytycznych. Głównie chodzi o numerację stron oraz transakcji, sprzedawany towar, cenę oraz termin dokonania transakcji. Sprzedawca musi dokumentować każdą transakcję lub sporządzać raport dzienny.

Sprzedawca obwoźny nie ma obowiązku posiadania całej dokumentacji. Może podać siedzibę swojej firmy i tam będzie przechowywał potrzebne faktury.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy