Na czym polega działalność agroturystyczna?

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się temat ochrony przyrody i ekologicznego życia. Ludzie większa uwagę zwracają na to, co jedzą, piją, kupują i wyrzucają. Nie dziwi zatem fakt,...

W ostatnim czasie bardzo popularny stał się temat ochrony przyrody i ekologicznego życia. Ludzie większa uwagę zwracają na to, co jedzą, piją, kupują i wyrzucają. Nie dziwi zatem fakt, że ogromne oblężenie notują gospodarstwa agroturystyczne. Na czym polega mechanizm działania? Jak prosperuje działalność agroturystyczna?

W aktualnie funkcjonującym prawie nie ma wzmianki o rolnikach, którzy wynajmują pokoje oraz oferują posiłki turystom. Zatem nie istnieją żadne ograniczenia w prowadzeniu przedsiębiorstwa agroturystycznego. Jedyne zastrzeżenie dotyczy skali udostępniania usług.

Otóż odradza się zmasowanego goszczenia turystów i proponowania bardzo szerokiego zakresu świadczeń. Jeśli rolnik kieruje ograniczoną działalność agroturystyczną może liczyć na zniżki podatkowe oraz nadal przebywać w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Podsumowując, nie ma norm prawnych dotyczących agroturystyki, aczkolwiek orzeczenia sądów mówią, że należy zachować rozsądek i nie rozpowszechniać usług na dużą skalę.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy