Czy mieszkanie pod Warszawą jest tańsze od tego w mieście?

Każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał mieszkania dla siebie, wie, że kupno własnych czterech kątów wiąże się z ogromnymi kosztami i wieloma procedurami. Od 2017 roku znów wzrósł odsetek wkładu własnego...

Każdy, kto kiedykolwiek poszukiwał mieszkania dla siebie, wie, że kupno własnych czterech kątów wiąże się z ogromnymi kosztami i wieloma procedurami. Od 2017 roku znów wzrósł odsetek wkładu własnego i pojawiły się nowe, sroższe warunki uzyskania kredytu hipotecznego. Jak wiadomo, mniejszą kwotę łatwiej jest zdobyć i szybciej spłacić. Co więc zrobić, by kredyt oraz jego koszty nie zjadły nas już na starcie? Jak uchronić się przed nieprzespanymi nocami i strachem o własny dom?

Niektórzy decydują się na wieczny najem mieszkania w Warszawie. Opcja ta jest w porządku wtedy, gdy nie zamierzamy poświęcić jej całego życia, a jedynie początki naszej dorosłości. Kiedy oszczędzamy pieniądze na własne mieszkanie, najkorzystniej jest najmować i odkładać jednocześnie. Jednak ciągłe, wieloletnie inwestowanie w czyjąś własność nie może być dla nas opłacalne. Warto więc zdecydować się na zakup swojego gniazdka. A żeby uniknąć horrendalnych kosztów takiego przedsięwzięcia, trzeba rozejrzeć się po rynku i nie skupiać się na nieruchomościach w Warszawie a warto rozejrzeć się trochę szerzej i spojrzeć na mieszkania pod Warszawą!

Ceny niższe, standard wyższy

Jak wynika z danych firm deweloperskich i nieruchomościowych oraz raportu portalu Bankier – w roku 2016 za metr kwadratowy mieszkania z rynku pierwotnego w Warszawie trzeba było zapłacić średnio 8 350 złotych. Jest to najwyższa kwota w całym kraju i nie zapowiada się, by uległo to zmianie. Jeśli jednak popatrzymy na rynek podwarszawski, możemy zauważyć, że ceny za mieszkania o takim samym standardzie i metrażu drastycznie się różnią, w ekstremalnych przypadkach stanowiąc nawet połowę tych, o których myślimy w kontekście Warszawy. Jest to bardzo dobra informacja dla wszystkich tych, którzy myślą o zamieszkaniu pod stolicą.

Atrakcyjne okolice

Okazuje się, że najatrakcyjniejszymi lokalizacjami pod względem cenowym i odległościowym są tereny położone na południowy zachód od Warszawy. Mowa tu w szczególności o okolicach Nadarzyna. Miejscowości takie jak wspomniany Nadarzyn czy też jeszcze tańszy Walendów zyskują w oczach zainteresowanych rynkiem nieruchomości. Podczas podejmowania decyzji o zakupie własnego lokum warto wziąć pod uwagę te właśnie rejony.

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy