Lokalizowanie telefonu – czy to możliwe?

Wiele osób zastanawia się czy możliwe jest lokalizowanie telefonu. Zainteresowanie takim zagadnieniem jest obecnie na tyle duże, że niestety pojawiają się różne propozycje od firm, które chcą w ten...

Wiele osób zastanawia się czy możliwe jest lokalizowanie telefonu. Zainteresowanie takim zagadnieniem jest obecnie na tyle duże, że niestety pojawiają się różne propozycje od firm, które chcą w ten sposób zarobić, jednak w rzeczywistości nie dają nam żadnej prawdziwej informacji na temat lokalizacji telefonu. Po wpisaniu w sieci hasła: lokalizowanie czy namierzanie telefonu znajdziemy wiele propozycji. Jednak trzeba liczyć się z tym, że nawet 90% tych ofert jakie znajdziemy to próby wyłudzenia pieniędzy, przesłania wysoko płatnego smsa, po którym jednak nie dostaniemy żadnych wartościowych informacji.

Lokalizowanie telefonu – możliwe, ale pod warunkami

Obecnie lokalizowanie telefonu będzie możliwe, ale jedynie w określonych przypadkach i pod pewnymi warunkami. Trzeba jednocześnie zauważyć, że samo pojęcie lokalizacji telefonu jest w wielu przypadkach mylone. Czym innym będzie lokalizowanie telefonu, a czym innym lokalizowanie numeru. Numer przypisany jest do karty SIM i jego lokalizowanie za pomocą GPS nie będzie możliwe, ponieważ karta w każdej chwili może być przełożona do innego urządzenia.

Jak dokonać lokalizacji telefonu?

Lokalizacja telefonu będzie można w niektórych sytuacjach, bezpośrednio związanych z charakterystyką posiadanego sprzętu. Producenci urządzeń starają się bowiem przygotowywać specjalne aplikacje, dzięki którym będzie można odnaleźć np. zgubiony czy skradziony telefon. Dzięki nadajnikowi GPS w telefonie i specjalnym rozwiązaniem technicznym będzie można sprawdzić zdalnie, gdzie znajduje się telefon. Posiadając konto Google można zalogować się do aplikacji mendżera urządzeń i z jego poziomu uruchomić internet w zgubionym urządzeniu oraz lokalizację GPS. W ten sposób dla połączonych kontem Google urządzeń będzie można otrzymać lokalizację, w której urządzenie się znajduje.

Lokalizacja na podstawie stacji bazowych

Każdy telefon posiada swój unikalny numer IMEI, który jest przypisany do konkretnego urządzenia. Praca urządzenia, które ma być dostępne w zakresie połączeń telefonicznych opiera się na połączeniach do jakich dochodzi pomiędzy telefonem a specjalnymi stacjami bazowymi rozlokowanymi na terenie, na którym będziemy się znajdować. Telefon loguje się do stacji bazowych, w okolicy w której się znajduje i uzyskując dane logowania w stacjach bazowych będzie można dokonać lokalizacji telefonu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że taka lokalizacja nie będzie bardzo dokładna, związana będzie bowiem z tym jak stacje bazowe są rozmieszone. W przypadku terenu zabudowanego dokładność będzie do 50 metrów, natomiast w przypadku terenu niezabudowanego dokładność jest na poziomie 300 metrów.

Nie będzie łatwo lokalizować telefonu

Jak widać lokalizowanie telefonu nie będzie takie proste jakby się to mogło wydawać. Przede wszystkim jeśli ktoś chce z tego typu usługi skorzystać powinien szukać dobrych, sprawdzonych firm, które nie próbują naciągać klientów, ale rzeczywiście mogą pomóc w lokalizowaniu telefonu na podstawie rzeczywiście dostępnych i skutecznych metod.

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy