Łatwy zakup polisy na życie w 3 krokach

W praktyce zakup polisy na życie jest nieskomplikowany i nie trzeba poświęcać wiele czasu. Jednak zdarza się, że popełniamy kilka błędów przy wyborze właściwej oferty, co niepotrzebnie wydłuża podjęcie...

W praktyce zakup polisy na życie jest nieskomplikowany i nie trzeba poświęcać wiele czasu. Jednak zdarza się, że popełniamy kilka błędów przy wyborze właściwej oferty, co niepotrzebnie wydłuża podjęcie właściwej decyzji. Warto przyjrzeć się kilku błędom, które decydują o tym, że łatwa procedura zakupu ubezpieczenia niepotrzebnie stwarza przeszkody.

Metodą upraszczająca zakup polisy na życie jest wybranie internetu zamiast osobistego odwiedzania placówek Towarzystw, a sposobem skorzystanie z wygodnego narzędzia, jakim jest porównywarka. Jest ona stworzona właśnie po to, aby zakup ubezpieczenia był szybki i prosty. Jeśli znamy już zakres ubezpieczenia, na jakim nam zależy a także kwotę, jaką chcemy na nie przeznaczyć – wystarczy wypełnić krótką ankietę i po chwili otrzymamy informację o tym, jakie oferty odpowiadają naszym oczekiwaniom, gdzie polisa na życie a kalkulator na www.rankingubezpieczennazycie.pl są dostępne bezpłatnie i bez konieczności rejestrowania się na stronie.

Błąd nr 1: którą polisę na życie mam wybrać?

Pierwszy błąd to brak sprecyzowanych oczekiwań. Chcemy ubezpieczenie na życie, a nie znamy ofert dostępnych na rynku i możliwości, jakie mogą nam gwarantować. Najprościej będzie ustalić które opcje są dla nas naprawdę istotne. Dobrze jest przemyśleć

  • ryzyko wypadku,
  • stan własnego zdrowia,
  • zobowiązania finansowe, np. kredyt hipoteczny.

Lepiej od razu wykluczyć zbędne opcje, które w ubezpieczeniu mogą być tylko dodatkowym finansowym obciążeniem. Warto zastanowić się nad tym na samym początku wybierania oferty, by szerokość działania ofert, które znajdziemy nie wprowadziły zbędnego chaosu.

Błąd nr 2: zbyt wysoka składka ubezpieczenia

To, co również ważne a zazwyczaj przez nas pomijane – to określanie możliwości finansowych. Przy wyborze ubezpieczenia sprawa jest niezwykle prosta. Ustalmy kwotę, jaką miesięcznie możemy przeznaczyć na składkę, a także zastanówmy się jaka suma ubezpieczenia jest nam potrzebna.

Oferty ubezpieczeń mają często tak szeroki zakres działania, że kuszą nas swoimi możliwościami, przez co decydujemy się na oferty, na które może nas nie stać. Wpływa to później na brak naszego zadowolenia, ale również na czas podejmowania decyzji.

Często do zakupu ubezpieczenia podchodzimy zbyt emocjonalnie. Staramy się zabezpieczyć na wszelkie możliwe ewentualności, jednak wiele z nich w naszym życiu nie wystąpi i dobrze o tym pamiętać. Zatem podejmijmy decyzję o tym, jakiej kwoty nie przekraczamy przy wyborze składki i starajmy się tego trzymać.

Błąd nr 3: nieoczytanie dokumentu OWU

To zdecydowanie największy błąd, jaki popełniamy przy wyborze polisy na życie. Warto znać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, czyli regulamin każdej polisy na życie, aby nie dać się zaskoczyć różnym haczykom w umowie czy ukrytym informacjom o dodatkowych płatnościach.

To czynność całkowicie konieczna, ale jeśli tego nie zrobimy, mamy szansę nadrobić zaległości podczas spotkania z agentem ubezpieczeniowym. Do spotkania warto się przygotować i pytać o wyłączenia odpowiedzialności, zakres ubezpieczenia czy umowy dodatkowe. Dzięki uzyskanej w te sposób wiedzy mamy większą szansę zakupu polisy dopasowanej, czyli spełniającej nasze oczekiwanie, ale niekoniecznie z najwyższej półki cenowej.

Kategorie
Finanse
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy