Kto uzyska pozwolenie na ogródek piwny?

Większość właścicieli lokali gastronomicznych oraz barów szuka sposobów na pozyskanie dodatkowych klientów. W okresie letnim doskonale sprawdza się ogródek piwny. Jednak, żeby go postawić trzeba posiadać pozwolenie. Gdzie wnioskować...

Większość właścicieli lokali gastronomicznych oraz barów szuka sposobów na pozyskanie dodatkowych klientów. W okresie letnim doskonale sprawdza się ogródek piwny. Jednak, żeby go postawić trzeba posiadać pozwolenie. Gdzie wnioskować o możliwość otwarcia własnego ogródka?

Ogródki piwne to wydzielone miejsca na zewnątrz lokalu, w których można spożywać} napoje wyskokowe oraz pozostałe pozycje z karty. To atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które wolą spędzać wolny czas na powietrzu.

Zwykle ogródki działają jedynie w okresie letnim, ponieważ ze względu na pogodę cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak, aby otworzyć takie miejsce trzeba zdobyć ważne zezwolenia.

Żeby otrzymać zgodę trzeba przekazać wniosek do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej oraz podać termin otwarcia. Z całą pewnością właściciel musi posiadać już koncesję na sprzedawanie alkoholi. Jeśli tak nie jest, nie dostanie pozwolenia na ogródek piwny.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy