Konto bankowe dla studenta? Przede wszystkim proste i wygodne!

Konta dla studentów są tańsze od tradycyjnych ROR-ów. Wiele z nich zapewnia także dodatkowe profity – zniżki, programy rabatowe i moneyback. Oferując młodym klientom tak korzystne warunki, banki budują...

Konta dla studentów są tańsze od tradycyjnych ROR-ów. Wiele z nich zapewnia także dodatkowe profity – zniżki, programy rabatowe i moneyback. Oferując młodym klientom tak korzystne warunki, banki budują lojalność, z której już niebawem będą korzystać.

Studenci są dla banków wyjątkowo cennymi klientami. Choć z powodu niewielkich zarobków nie zaciągają kredytów, nie otwierają depozytów i nie korzystają z kart kredytowych, są bardzo perspektywiczni. Gdy za kilka lat znajdą dobrze płatne posady i założą rodziny, z pewnością sięgną po dodatkowe produkty banku. A wtedy szala się wyrówna.

Duża konkurencja, duży wybór

Takie tendencje w połączeniu z ogromną konkurencją na rynku bankowości mogą skutkować tylko jednym – lepszymi niż kiedykolwiek wcześniej warunkami kont dla studentów. Konta bankowe dla studentów są dziś nie tylko tanie. Zapewniają młodym klientom także szereg korzyści – zniżki do kin i sklepów, premie za zakupy, atrakcyjnie oprocentowane konta oszczędnościowe i lokaty. Wybierając pierwsze lepsze konto, możesz więc całkiem sporo stracić.

Inne czasy, inne oczekiwania

Dzisiejszy student nie przypomina już ucznia sprzed kilkunastu, a nawet kilku lat. Coraz więcej studentów łączy naukę z pracą, podróżuje. Oczekiwania najmłodszych klientów są więc dziś naprawdę wysokie. Podobnie jak poprzeczka, którą muszą przeskoczyć banki.
Najlepsze konto dla studenta powinno spełniać dwie funkcje: nie generować kosztów oraz zapewniać użytkownikowi dodatkowe usługi, które ułatwią codzienne funkcjonowanie. Analizę dostępnych na rynku rachunków warto rozpocząć od sprawdzenia opłat za podstawowe operacje bankowe:

  • założenie i prowadzenie konta,
  • realizację zleceń stałych i poleceń zapłaty,
  • obsługę karty debetowej,
  • wypłaty gotówki z bankomatów.

Warto sprawdzić także dostępność oraz koszty dodatkowych, bardzo przydatnych studentowi funkcjonalności: przelewów przez internet, e-mail i telefon. Jeśli bank nie pobiera za nie dodatkowych opłat, możesz rozpocząć dalszą analizę parametrów konta.

Nie tylko brak opłat

Zanim wybierzesz najlepsze konto dla studenta, zastanów się, na czym najbardziej ci zależy i jakie funkcje powinien posiadać twój idealny rachunek.

  • Możliwość korzystania z usług banku przy użyciu wygodnej, przyjaznej aplikacji mobilnej pozwoli ci zarządzać finansami w dowolnym miejscu i czasie. Przelew za stancję podczas jazdy autobusem? Zakup niezbędnych pomocy naukowych w czasie przerwy między zajęciami? Proszę bardzo!
  • Przejrzysty, przyjazny panel bankowości internetowej sprawi, że wszystkie operacje wykonasz bardzo szybko i wygodnie. Niezależnie od godzin otwarcia placówek bankowych.
  • Wysokie zniżki w sklepach odzieżowych, kinach i salonach prasowych sprawią, że oszczędzisz nawet kilkaset złotych rocznie. Bez zbędnego wysiłku. Kupując to, co zawsze.
  • Atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe pozwoli ci stworzyć choćby niewielką poduszkę finansową. Posiadanie oszczędności, zwłaszcza przy napiętym studenckim budżecie, jest bardzo ważne. Gromadząc nadwyżki na oprocentowanym rachunku, pozwolisz im zarabiać. Zdrowe nawyki, wyrobione u progu dorosłości, z pewnością zaprocentują w przyszłości.
  • Limit na koncie pozwoli przetrwać chudszy finansowo okres. Jeśli nie masz oszczędności, linia debetowa pomoże zachować finansową płynność. Bez konieczności zaciągania pożyczki czy kredytu.
  • Dostęp do osobistego narzędzia ułatwiającego planowanie domowego budżetu oraz kontrolowanie wpływów i wydatków pozwoli trzymać rękę na pulsie i nie wydawać więcej, niż zaplanowałeś.

Starannie wybrane, szyte na miarę konto bankowe dla studenta naprawdę potrafi ułatwić życie. Kluczem do sukcesu powinna być tu dogłębna analiza dostępnych na rynku ofert i wybór tej, która najlepiej spełni twoje potrzeby.

Kategorie
Finanse
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy