Kiedy usługi księgowe nie mogą być świadczone?

Nikogo już nie dziwi fakt, że od dłuższego czasu właściciele oraz osoby prywatne korzystają z usług księgowych. Przede wszystkim dlatego, że same nie umieją przeprowadzić większości obliczeń. Kto ma...

Nikogo już nie dziwi fakt, że od dłuższego czasu właściciele oraz osoby prywatne korzystają z usług księgowych. Przede wszystkim dlatego, że same nie umieją przeprowadzić większości obliczeń. Kto ma prawo oferować takie usługi? Jakie formalności należy spełnić, aby mieć swoje biuro rachunkowe?

Na wstępie trzeba wyjaśnić, że dokumenty dotyczące finansów można zanieść księgowemu, doradcy skarbowemu, adwokatowi, rewidentowi, spółce lub prywatnej firmie. Od samego zainteresowanego zależy, na co się zdecyduje.

Aby uzyskać licencję na prowadzenie takich spraw trzeba mieć przynajmniej średnie wykształcenie, 2 lata stażu w zawodzie, dysponować prawami publicznymi, wykazywać brak historii przestępczej oraz zaliczony egzamin.

Z pewnością momencie zdemaskowania poważnych błędów pozwolenie można cofnąć, a księgowego zawiesić. Warto jednak wiedzieć, że dotyczy do karygodnych naruszeń, które prowadzone były specjalnie i z pełną świadomością.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy