Jakie ograniczenia dla działalności agroturystycznej?

Ostatnio bardzo znany jest dbania o środowisko i ekologii. Ludzie przywiązują większą wagę do tego, co dołączają do jadłospisu, kupują i wrzucają do śmietnika. Nie dziwi zatem fakt, że...

Ostatnio bardzo znany jest dbania o środowisko i ekologii. Ludzie przywiązują większą wagę do tego, co dołączają do jadłospisu, kupują i wrzucają do śmietnika. Nie dziwi zatem fakt, że prawdziwe oblężenie przeżywają gospodarstwa agroturystyczne. Na czym polega fenomen ich działania? Jak funkcjonuje działalność agroturystyczna?

W obecnie funkcjonującym prawie nie ma informacji o rolnikach, którzy wynajmują pokoje oraz proponują wyżywienie turystom. Zatem nie ma żadnych limitów w prowadzeniu firmy agroturystycznej. Jedyne zastrzeżenie dotyczy dostępu do usług.

Otóż nie pochwala się ciągłego przyjmowania turystów i świadczenia bardzo szerokiego zakresu świadczeń. Jeśli rolnik prowadzi pełnoprawną działalność agroturystyczną może liczyć na udogodnienia podatkowe oraz figurować w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Reasumując, nie ma norm prawnych dotyczących agroturystyki, ale orzeczenia sądów pokazują, że należy zachować rozsądek i nie popularyzować usług na skalę krajową.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy