Jak wygląda proces przyznawania kredytu mieszkaniowego?

Niebezpieczna sytuacja finansowa skłania wiele osób do wzięcia pożyczki mieszkaniowej. Kłopot ten dotyczy przede wszystkim młodych osób, które chcą ustabilizować swoje życie prywatne oraz założyć rodzinę. Proces składania wniosku...

Niebezpieczna sytuacja finansowa skłania wiele osób do wzięcia pożyczki mieszkaniowej. Kłopot ten dotyczy przede wszystkim młodych osób, które chcą ustabilizować swoje życie prywatne oraz założyć rodzinę. Proces składania wniosku o kredyt nie jest wcale taki prosty. Wymaga mnóstwo cierpliwości i stabilnej pracy. Jak starać się o pożyczkę na zakup mieszkania?

Proces starania się o kredyt wynosi obecnie od 4 do 10 tygodni. W czasie tym analizowana jest wiarygodność kredytowa, obecne zatrudnienie, wysokość wynagrodzenia, opcjonalni współkredytobiorcy oraz poręczyciele.

Najważniejszą sprawą jest umowa kredytowa na kupno mieszkania. Zdarza się, że zawiera trudne słownictwo oraz ukryte wzmianki o kosztach dodatkowych oraz kiepskich rozwiązaniach. Bywa również tak, że banki oferują umowę przedwstępną oraz wpłacenie zaliczki. Trzeba jednak pamiętać, że po wyznaczonym czasie oczekiwania na pozostałe formalności bank może cofnąć ważność wstępnej wpłaty.

Dla instytucji bankowych ogromne znaczenie ma kondycja finansowa klienta. Wszelkie kłopoty z poprzednimi kredytami, opóźnienia w spłacie ratalnej wpływają niekorzystnie na interesy zainteresowanego. Oprócz tego zatajanie prawdy może przynieść odmowę i utratę szansy na kredyt.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy