Jak rozpoznać srebro?

Srebro jest zdecydowanie mniej popularne niż złoto. Okazuje się jednak, że jest także bardzo dobrą lokatą kapitału. Stawiać można na srebrne monety i wykonane ze srebra sztabki. Decydując się...

Srebro jest zdecydowanie mniej popularne niż złoto. Okazuje się jednak, że jest także bardzo dobrą lokatą kapitału. Stawiać można na srebrne monety i wykonane ze srebra sztabki. Decydując się na zainwestowanie w srebro, należy przede wszystkim mieć pewność, że to, co kupujemy jest faktycznie srebrem. Jakie są proste sposoby na sprawdzenie, czy faktycznie mamy do czynienia ze srebrem? Spróbujemy krótko podpowiedzieć.

Pewne i sprawdzone źródła

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie srebra od sprawdzonych, renomowanych źródeł. Wówczas możemy być pewni, że to, co kupujemy to faktycznie srebro. Nie trzeba wówczas zaprzątać sobie głowy sprawdzaniem monet czy sztabek. Nie trzeba obawiać się tego, że zostaniemy oszukani. Zdarza się jednak, że mamy okazję zakupu srebra po okazyjnej cenie, ale źródło nie jest takie pewne. Co zrobić wtedy? Czy trzeba bez sensu ryzykować? Okazuje się, że nie.

Diagnoza w Urzędzie Probierczym

Jak rozpoznać srebro, aby być pewnym, że nie kupujemy czegoś, co koło srebra nawet nie leżało? Najrozsądniej jest postawić na diagnozę w Urzędzie Probierczym. Wykorzystywana jest tam metoda miareczkowa. Z przedmiotu, który poddany jest badaniu pobierana jest niewielka próbka, która następne jest dokładnie ważona. Po ustaleniu masy rozpuszczana jest w kasie azotowym. Następnie do roztworu wprowadzane są odczynniki, a specjalna aparatura sprawdza, jak zmieniają się parametry elektryczne. W ten sposób określona zostaje zawartość srebra w powstałym roztworze. Decydując się na skorzystanie z takiej usługi, warto pamiętać, że jest ona bardzo dokładna, ale trzeba za nią zapłacić. Czasami jednak jest to lepsze rozwiązania. Pozwala bowiem uniknąć poważnej wpadki w postaci zakupu fałszywego srebra.

Domowe sposoby na rozpoznanie srebra

Wskazać można przynajmniej kilka domowych sposobów, za pomocą których można szybko sprawdzić, czy srebro jest autentyczne. Metodą, która jest najprostsza jest próba magnesu. Trzeba pamiętać, że srebro zaliczane jest do metali diamagnetycznych. Nie wykazuje więc żadnej reakcji na magnes. Jeśli więc sztabka jest przyciągana przez magnes, nie jest autentyczna. Trzeba jednak być świadomym tego, że brak reakcji nie mówi jasno o tym, że przedmiot jest srebrny. Inną prostą metodą jest test białej kartki. Wystarczy potencjalnie srebrnym przedmiotem przeciągnąć po białej kartce. Jeśli pojawi się na niej ciemny ślad, możemy być pewni, że nie mamy do czynienia ze srebrem. Znane są również dużo bardziej skomplikowane metody, które wymagają wykonywania obliczeń matematycznych. Wiele osób nie potrafi ich wykonać bądź zwyczajnie nie ma na to czasu. Metody te są dużo bardziej wymagające. Dlatego tym razem zdecydowaliśmy się je pominąć.

Srebro to metal szlachetny, który – podobnie jak złoto – jest bardzo dobrą inwestycją. Zanim jednak zdecydujemy się na jego zakup powinniśmy upewnić się, czy na pewno mamy do czynienia ze srebrem. Na rynku nie brakuje bowiem oszustów, którzy tylko szukają okazji, aby zarobić. Na szczęście sprawdzenie prawdziwości sztabki czy monety nie jest trudne.

Sprawdź na co jeszcze zwrócić uwagę aby nie dać się oszukać ! – Więcej na https://menni.pl/blog/jak-sprawdzic-czy-srebro-jest-prawdziwe/eew_ftrv >>

Kategorie
InwestowanieKomentarze rynkowe
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy