Jak radzić sobie z niechcianymi telefonami?

Choć trudno byłoby sobie dziś wyobrazić normalne funkcjonowanie w życiu codziennym bez telefonu, to jednak urządzenia te mogą nam czasami sprawiać nieco kłopotów. Potrafią być przede wszystkim bardzo irytujące,...

Choć trudno byłoby sobie dziś wyobrazić normalne funkcjonowanie w życiu codziennym bez telefonu, to jednak urządzenia te mogą nam czasami sprawiać nieco kłopotów. Potrafią być przede wszystkim bardzo irytujące, szczególnie w sytuacjach, gdy w krótkim czasie próbuje się z nami skontaktować wielu ludzi. Od dawna istnieje również problem niechcianych telefonów. Mogą one przybierać najróżniejsze formy. Zazwyczaj są to natrętne telefony z różnego rodzaju ofertami handlowymi. Takie numery można na szczęście sprawdzać i blokować. Niestety, dość liczne są również przypadki wykorzystywania telefonów do nękania innych osób. Ciągłe dzwonienie, „głuche telefony”, a niekiedy nawet podejrzane wiadomości – wszystko to sprawia, że telefon może zepsuć nam życie na długi czas. Warto zatem zawsze wiedzieć, kto do nas dzwoni jeszcze przed odebraniem telefonu. O ile dawniej był to problem, o tyle w każdym współczesnym telefonie numer z którego przychodzi do nas połączenie jest wyświetlany na ekranie.

Jak sprawdzić numer telefonu?

Natarczywa reklama telefoniczna czy wiele innych problemów tego typu sprawiło, że wielu ludzi nie odbiera w ogóle telefonów od nieznanych numerów. W pewnym sensie jest to słuszne, bowiem jeśli nie oczekujemy ważnego telefonu to niekiedy możemy być pewni, że nieznany numer to właśnie oferta reklamowa. Mimo wszystko jednak warto dokładnie się upewnić i sprawdzić, czyj to numer telefonu. Z pomocą może nam oczywiście przyjść internet, w którym bez problemu szybko sprawdzimy dowolny numer. Istnieją całe portale, na których można zamieścić dany numer i podać informację o tym, kto z niego dzwoni i w jakim celu, np. http://cotozanumer.eu/.W tych bazach danych znajdziemy oczywiście głównie numery do działów marketingu różnych firm. Strony te są bardzo przydatne. Jeśli zauważyliśmy kilka telefonów z jednego numeru i nie jesteśmy pewni, czy powinniśmy oddzwonić czy też go zablokować, wystarczy że sprawdzimy go w sieci. Pod każdym numerem internauci mogą oczywiście zamieszczać swoje komentarze, a niekiedy wystawiać oceny. Szybko dowiemy się z nich, w jakim celu ktoś może do nas dzwonić.

Nieco inaczej sprawa wygląda oczywiście z prawdziwym nękaniem, które jest czynem karalnym. W takim przypadku osoba nękająca dzwoni zwykle z numeru zastrzeżonego, którego sprawdzenie nie jest już takie proste. Zdarzają się oczywiście sytuacje, w których nękanie ma miejsce przy pomocy normalnego, dostępnego numeru. Trzeba jednak przyznać, że w takich wypadkach działania te są wykonane przez amatorów, którzy nie wiedzą, że w taki sposób mogą zostać łatwo wykryci.

Warto wiedzieć o takich internetowych bazach danych, w których można sprawdzić czyj to numer telefonu. Każdy posiadacz telefonu jest stale narażony na mnóstwo niechcianych połączeń. Niestety, całkowite ochronienie własnego numeru i zabezpieczenie go przed udostępnianiem chociażby do działów marketingu jest niemalże niemożliwe. Jeśli nie chcemy odbierać telefonów od obcych numerów a jednocześnie wolimy mieć pewność, czy dane połączenie było czymś ważnym, to zdecydowanie powinniśmy korzystać z takich stron.

Artykuł partnera zewnętrznego, sprawdzajnumery.pl

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

wynajem hal namiotowych

Podobne wpisy