Jak powiedzieć, że coś jest naprawdę srebrne?

Chociaż ostatnio dużo się mówi i zwraca uwagę na cenę złota, cenne jest również prawdziwe srebro – a wielu nabywców złota kupuje również srebro (i platynę). Tak jak w...

Chociaż ostatnio dużo się mówi i zwraca uwagę na cenę złota, cenne jest również prawdziwe srebro – a wielu nabywców złota kupuje również srebro (i platynę). Tak jak w przypadku złota, tak i w tym przypadku jest wiele fałszywego srebra. Jak więc można stwierdzić, czy coś jest prawdziwym srebrem?

Ponieważ Twoje stare złomowe srebro jest już całkiem sporo na dzisiejszym rynku głodnych srebra, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak powiedzieć prawdziwe srebro. Wiele osób ma srebro leżące wokół, że nie są pewni, ponieważ nie wiedzą, jak powiedzieć, że coś jest prawdziwe srebro lub jakiś inny metal. Fałszywe srebro można również nazwać srebrem posrebrzanym. Zdecydowanie istnieje duża różnica między nimi. Ta druga jest w zasadzie bezwartościowa. Więc jak można stwierdzić, czy srebro jest prawdziwe? Poniższe wskazówki pokażą Ci, jak rozpoznać, czy jest to prawdziwe srebro, czy fałszywe srebro.

  1. Szukaj znaczka „925” lub „Sterling”.

Oznaczenia dla srebra w funtach szterlingach mogą być stemplowane słowem „funt szterling” lub liczbą oznaczającą czystość srebra, jak na przykład „92,5” lub „925”. Liczba ta odnosi się po prostu do faktu, że srebro ma czystość 92,5%, co czyni je srebrem szterlingiem. Umiejscowienie znaku firmowego zależy od rodzaju biżuterii, o której mowa. Na srebrnych naszyjnikach, srebrnych bransoletkach i srebrnych kostkach można zazwyczaj znaleźć ten znak firmowy na zapięciu. Na srebrnych pierścionkach, znak firmowy znajduje się prawie zawsze na wewnętrznej stronie opaski. W przypadku wyrobów płaskich, poszukaj stempla „szterlingowego” na spodzie naczynia.

Masz wątpliwości ? Dowiedz się więcej na https://menni.pl/blog/jak-sprawdzic-czy-srebro-jest-prawdziwe/eew_ftrv >>

  1. Badanie kwasów na obecność srebra – Czystość

Ponieważ na rynku jest tak wiele fałszywego srebra, autentycznie wyglądający znaczek nie zawsze oznacza, że coś jest prawdziwym srebrem. Aby określić, czy Twój złom srebrny jest prawdziwy, czy fałszywy, może być potrzebny test kwasu azotowego. Srebro z kwasem azotowym można znaleźć na eBay’u za około 4$ z bezpłatną wysyłką. Poszukiwanie „kwasu azotowego” mogłoby go wywołać. Lekko porysuj przedmiot, który chcesz przetestować, a następnie nałóż na niego kroplę lub dwie sztuki kwasu azotowego. Przedmioty, które są tylko posrebrzane spowodują, że ciecz zmieni kolor na zielony. Jeśli przedmiot jest posrebrzany, w cieczy pojawi się mętny szary kolor.

  1. Wypoleruj

Posługując się jasną, miękką ściereczką, pocieraj przedmiot, jakby go polerował. Spójrz na swoją szmatkę. Jeśli na ściereczce widoczne są czarne ślady, jest to bardziej niż prawdopodobne, że przedmiot jest prawdziwy. Prawdziwe srebro matowieje i utlenia się, gdy jest wystawione na działanie powietrza. To, co starasz się zetrzeć, to plamy powstałe w wyniku tego procesu.

  1. Zbadajcie go

Przyjrzyj się uważnie swoim srebrnym przedmiotom, zwracając uwagę na ich kolorystykę. Prawdziwy srebrny przedmiot jest zazwyczaj mniej chłodny w odcieniu i nie tak błyszczący jak przedmioty posrebrzane. Jeśli na przedmiocie znajdują się miejsca, w których kolor wydaje się złuszczać, to prawdopodobnie nie jest to prawdziwe srebro.

Kategorie
Inwestowanie
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy