Jak motywować pracowników?

Motywacja pracownika to jeden z najważniejszych sposobów na poprawienie skuteczności oraz jakości pracy. Metod oraz zagrań taktycznych jest całe mnóstwo, aczkolwiek jednak pensja zazwyczaj bywa największym motorem napędowym. Jakich...

Motywacja pracownika to jeden z najważniejszych sposobów na poprawienie skuteczności oraz jakości pracy. Metod oraz zagrań taktycznych jest całe mnóstwo, aczkolwiek jednak pensja zazwyczaj bywa największym motorem napędowym. Jakich rozwiązań pozapłacowych użyć, aby zachęcić do pracy całą kadrę?

Często przeprowadzane ankiety uświadamiają, że pracownicy nieustannie potrzebują pieniędzy, aby pracować wydajniej i wypełniać swoje obowiązki na najwyższym poziomie. Czasami jednak wyplata nie wpływa na podwładnych tak, jak powinna. Wtedy trzeba sięgnąć po trochę inne rozwiązanie, które może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Często zatrudnieni chcą mieć poczucie, że likwidowane przez nich problemy czy oddawane projekty są ciekawe i satysfakcjonują przełożonego. Dlatego skuteczne mogą okazać się szczere i zgodne z prawdą pochwały, także konstruktywna krytyka, która przedstawi wady i zalety powierzonego zadania. Wypowiadanie opinii wzbudza w podwładnym przekonanie, że jest profesjonalny i potrzebny.

Aktualnie wielu szefów kieruje swoją kadrę na różne szkolenia, spotkania innowacyjne oraz kursy, żeby podnosić kwalifikacje pracowników oraz zawiązywać relacje między współpracownikami. To świetna forma łączenia wypoczynku z obowiązkami służbowymi.

Oprócz tego przyznanie awansu jest zazwyczaj uskrzydlające dla podwładnego. Dodaje pewności siebie oraz jest potwierdzeniem, że wszystkie próby i starania zostały docenione, a ciężka praca wynagrodzona.

Ciekawym rozwiązaniem może być wprowadzenie całego pakietu świadczeń socjalnych, tzn. opieka medyczna, wejściówki rekreacyjne, spotkania integracyjne, narzędzia do pracy, prezenty w ramach urodzin lub jubileuszu przedsiębiorstwa, inne premie za spełnienie planu sprzedaży lub indywidualne nagrody rzeczowe.

Zatem istnieje cały wachlarz możliwości, jakie można wprowadzić, aby zmotywować pracowników i zbudować silny zespół specjalistów.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Niezbędnik firmowy
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy