Jak kupić mieszkanie na wynajem w Krakowie?

Mieszkanie na wynajem postrzegane jest jako bardzo dobra lokata kapitału. W Krakowie rynek nowych mieszkań jest bardzo zróżnicowany, w związku z czym każdy kupujący znajdzie lokum odpowiadające konkretnym potrzebom....

Mieszkanie na wynajem postrzegane jest jako bardzo dobra lokata kapitału. W Krakowie rynek nowych mieszkań jest bardzo zróżnicowany, w związku z czym każdy kupujący znajdzie lokum odpowiadające konkretnym potrzebom.

Przeznaczenie i lokalizacja mieszkania

Mieszkanie na wynajem w Krakowie to świetna inwestycja, ale pod warunkiem, że jest przemyślana. Kluczowe znaczenie ma tu przeznaczenie mieszkania. Można wybrać wynajem krótkoterminowy, który doskonale sprawdzi się w przypadku turystów czy biznesmenów odwiedzających Kraków, lub długoterminowy zorientowany np. na studentów czy rodziny. Trzeba zatem zastanowić się nad lokalizacją mieszkania. Kraków Podgórze to jedna z tych dzielnic, gdzie opłaca się kupić lokum zarówno z myślą o krótkoterminowym, jak i długoterminowym wynajmie. Jest stąd blisko do ścisłego centrum, nie brakuje zieleni i ścieżek rowerowych. Oczywiście można postawić na mieszkanie oddalone od centrum, niemniej jak radzą eksperci z firmy deweloperskiej Ekopark, dzielnica musi być znakomicie skomunikowana z pozostałymi częściami miasta.

Mieszkanie na wynajem w Krakowie – jaki metraż?

Kolejną istotną kwestią, którą należy rozważyć przy zakupie mieszkania inwestorskiego w Krakowie, jest jego metraż. Pod tym kątem wszystko zależy od tego, do kogo konkretnie będzie skierowana oferta najmu. Przykładowo studenci zazwyczaj szukają czegoś większego dla kilku osób, podobnie jak liczniejsze grupy turystów przyjeżdżających do stolicy Małopolski. Rodzinom z dziećmi też zależy na przestronniejszym mieszkaniu. Z drugiej strony ogromną popularnością cieszą się kawalerki oraz tzw. mikroapartementy – czyli lokale użytkowe przystosowane do celów mieszkalnych, których powierzchnia zwykle nie przekracza 20 m kw.

Mieszkanie na wynajem w Krakowie – ile trzeba zapłacić?

Cena nowego mieszkania w Krakowie zależy m.in. od lokalizacji, metrażu oraz standardu. Za 1 m kw. powierzchni trzeba zapłacić średnio 8 750 zł. Trzeba brać więc poprawkę na to, że inwestycja zwróci się dopiero po kilkunastu latach.

 

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy