Inwestycje w monety bulionowe – nie tylko Philharmonikery i Krugerrand

W ostatnim czasie na znaczeniu zyskują tzw. inwestycje alternatywne. Taki stan rzeczy wynika m. in. z niskich stóp procentowych, przez co składanie oszczędności na lokatach jest zdecydowanie mało opłacalne....

W ostatnim czasie na znaczeniu zyskują tzw. inwestycje alternatywne. Taki stan rzeczy wynika m. in. z niskich stóp procentowych, przez co składanie oszczędności na lokatach jest zdecydowanie mało opłacalne. Nieruchomości, przedmioty kolekcjonerskie, alkohol czy złoto inwestycyjne cieszą się więc zainteresowaniem osób szukających korzystnych sposobów na lokowanie posiadanych środków. Ciekawym sposobem na inwestowanie są też złote monety. Które z nich warto kupować?

Monety bulionowe, a kolekcjonerskie

Najważniejszą różnicą pomiędzy monetami bulionowymi, a kolekcjonerskimi jest fakt, że wartość tych drugich zależy od wartości kolekcjonerskiej. Monety bulionowe są zaś bite z myślą o lokacie w metale szlachetne i odzwierciedlają ich wartość rynkową. Jednocześnie warto dodać, że wiele z nich nabywanych jest nie tylko ze względu na wartość kruszcu z jakiego zostały wykonane, ale też z powodu ich atrakcyjnego wyglądu. Niektóre mennice decydują się ponadto na emisję całych serii, co zachęca inwestorów do kolekcjonowania tego typu wyrobów. A ponieważ cieszą się one niemałym zainteresowaniem, ich zakup może okazać się korzystny i w razie potrzeby łatwiej będzie je sprzedać.

Jakie monety bulionowe kupować?

Popularne monety bulionowe są znane właściwie na całym świecie i też najchętniej wybierane przez inwestorów. Lokowanie kapitału w tego typu produktach warto rozpocząć od nabywania najbardziej rozpoznawalnych monet, a następnie uzupełniać posiadaną kolekcję o mniej popularne egzemplarze. Do tych pierwszych z całą pewnością należy Philharmoniker czy Krugerrand, ale nie mniej znany jest Australijski Kangur 1 oz, Maple Leaf 1 oz czy chociażby American Eagle 1 oz. Początkujący inwestorzy zastanawiający się co kupić w pierwszej kolejności mnogą więc bez obaw wybrać właśnie te monety bulionowe. Każda z nich dostępna jest na https://79element.pl. Warto przy tym dodać, że znane monety inwestycyjne w razie potrzeby można znacznie łatwiej upłynnić.

Popularne monety bulionowe

Najchętniej kupowanymi monetami bulionowymi są te o zawartości złota 2 oz, 1 oz, czy ½ oz, jednak można też pokusić się o egzemplarze ważące aż 1kg. Początkujący inwestorzy często nie mają rozeznania, które monety inwestycyjne będą najlepszym, a jednocześnie najbezpieczniejszym wyborem. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z kruszcami powinny wiedzieć, że wartość monet bulionowych podyktowana jest przez czystość kruszcu, z jakiego zostały one wykonane, a także ich wagę. Co prawda mają one swoją wartość nominalną, ale w rzeczywistości znacznie ważniejsza jest właśnie jakość złota. Na początek najlepiej jest wybierać znane i popularne monety, jak np. American Eagle ¼ oz. Wraz z upływem czasu i sukcesywnym powiększaniem posiadanej kolekcji można pokusić się o kupno nieco mniej popularnych monet, jak chociażby Britannia 1 oz, czy Libertad 1 oz.

Gdzie kupować monety bulionowe?

Sprzedaż złota prowadzi m. in. Narodowy Bank Polski oraz Mennica Polska, warto jednak wiedzieć, że głównie są to kruszce w formie sztabek oraz polskie monety, jak np. Złoty Orzeł Bielik. Trudno jednak liczyć na zakup Krugerrandów czy Kanadyjskiego Liścia Klonowego, a wygórowane ceny również nie zachęcają do zakupów. Korzystniejszym rozwiązaniem jest więc nabycie monet bulionowych u dilera, tym bardziej, że bardzo często umożliwia on swoim klientom dokonanie transakcji przez internet. Oczywiście warto w tym przypadku zachować ostrożność i wybierać wyłącznie tych dostawców, którzy jakość oferowanych przez siebie produktów mogą potwierdzić stosownymi certyfikatami świadczącymi o ich autentyczności, tak jak ma to miejsce w przypadku 79th Element. Ten diler również prowadzi sklep internetowy, dlatego inwestorzy mogą dokonywać zakupów w wygodny sposób nawet bez wychodzenia z domu. Transakcje są tu bezpieczne, a sam sklep oferuje wiele wyrobów z metali szlachetnych – zarówno tych cieszących się dużą popularnością, jak też nieco mniej znanych wśród kolekcjonerów monet bulionowych.

Kategorie
Inwestowanie
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

wynajem hal namiotowych

Podobne wpisy