Internet – następca telewizji?

Przez bardzo długi czas telewizja była podstawowym medium dla większości ludzi. To właśnie z telewizji czerpaliśmy wiadomości o otaczającym nas świecie i to tam szukaliśmy rozrywki. Było to główne...

Przez bardzo długi czas telewizja była podstawowym medium dla większości ludzi. To właśnie z telewizji czerpaliśmy wiadomości o otaczającym nas świecie i to tam szukaliśmy rozrywki. Było to główne źródło, w którym mogliśmy oglądać ulubione filmy czy seriale. Dynamiczny rozwój telewizji został jednak nieco zahamowany przez pojawienie się internetu. O ile z początku niewielu ludzi mogło się spodziewać, że to nowe narzędzie wyprze telewizję z powszechnego użytku, o tyle dzisiaj coraz więcej osób wybiera właśnie internet. W końcu wirtualny świat łączy w sobie funkcje zarówno gazet, jak i radia czy właśnie telewizji. Daje nam ogromne możliwości jeśli chodzi o czerpanie informacji czy oglądanie filmów oraz wiadomości. Warto bliżej poznać to, co ma on do zaoferowania w tej kwestii. Okazuje się bowiem, że przy niewielkich wydatkach Internet może z powodzeniem zapewnić nam wszystko to, czego dawniej szukaliśmy właśnie w telewizji.

Filmy i seriale przez Internet

Telewizja internetowa to dość szerokie pojęcie, które może oznaczać różne rzeczy. Tego, co znajdziemy w tradycyjnej telewizji w sieci możemy szukać w różnych miejscach i kanałach. Doskonałym przykładem jest tu możliwość oglądania filmów i seriali, która przez wielu ludzi kojarzona jest właśnie z telewizją. Jeszcze kilka lat temu filmy i seriale online kojarzone były głównie z nielegalnym ściąganiem pirackich wersji takich tytułów. Dziś jednak sytuacja uległa znacznej poprawie, bowiem możemy oglądać takie rzeczy w jak najbardziej legalny sposób. W sieci działają liczne portale VOD, czyli Video On Demand. Każdy portal posiada własną ofertę, w której znaleźć można rozmaite tytuły. Obejrzenie jednego filmu nie kosztuje zwykle zbyt wiele – najczęściej są to kwoty rzędu kilku złotych. Za tak niewielką opłatą mamy dostęp do filmów i seriali w naprawdę wysokiej jakości.

Coś dla fanów sportu

Miłośnicy sportu cenią sobie tradycyjną telewizję ze względu na to, że emituje się w niej transmisje rozgrywek z różnych dyscyplin. Możliwość obejrzenia meczu swojej ulubionej drużyny jest bardzo cenna dla każdego fana. Telewizja internetowa może jednak zaoferować również takie rzeczy. Podobnie jak w przypadku filmów i seriali, również tutaj istnieją specjalizujące się w tym portale internetowe, które posiadają wykupione licencje na transmisje różnych rozgrywek. Ich oglądanie wiąże się oczywiście z opłatami, ale również w tym przypadku nie są one szczególnie wysokie. Z drugiej strony, niektóre transmisje są całkowicie darmowe. Zazwyczaj bezpłatne są również relacje meczów na żywo, podawane w formie tekstowej.

Wiele ciekawych tematów dla każdego

Internet oddaje niesamowite narzędzia oraz możliwości każdemu, kto posiada ciekawy pomysł i ma chęć do jego kreatywnego realizowania. Telewizja internetowa jest tego przykładem, bowiem w gruncie rzeczy każdy może ją założyć. Służą do tego różne portale społecznościowe, jak przede wszystkim znany serwis Youtube. Twórcy niektórych kanałów prowadzą coś, co można nazwać właśnie telewizją internetową. Prowadząc kanał poświęcony konkretnej tematyce można tworzyć naprawdę profesjonalne odcinki i zdobywać fanów. Co ciekawe, na prowadzeniu takiej własnej telewizji internetowej można sporo zarobić. Serwis Youtube płaci twórcom materiałów które posiadają wielu widzów; filmy same na siebie zarabiają dzięki wyświetlanym w nim reklamom. Do cieszenia się faktycznie dużymi zyskami potrzebna jest co prawda naprawdę wysoka oglądalność sięgająca milionów odsłon, ale sam fakt, że jest to wykonalne otwiera przed twórcami ogromne możliwości.

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

wynajem hal namiotowych

Podobne wpisy