Ile kosztują mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu?

Wrocław jest w czołówce miast w Polsce z najwyższymi cenami nieruchomości mieszkalnych. Ile obecnie będziemy musieli zapłacić za jeden metr kwadratowy mieszkania w stolicy Dolnego Śląska? Zdecydowanie najdroższe mieszkania...

Wrocław jest w czołówce miast w Polsce z najwyższymi cenami nieruchomości mieszkalnych. Ile obecnie będziemy musieli zapłacić za jeden metr kwadratowy mieszkania w stolicy Dolnego Śląska?

Zdecydowanie najdroższe mieszkania czekają w Warszawie. Jedna Wrocław, chociaż tańszy od Warszawy, także ma dość drogie nieruchomości mieszkalne. Według najnowszych statystyk musimy liczyć się z ceną około 6 500 złotych za metr kwadratowy. Nieco mniej zapłacimy za lokal na rynku pierwotnym czyli od dewelopera, więcej na rynku wtórnym – za mieszkanie z drugiej ręki. Wynika to głównie z faktu, że mieszkania z rynku wtórnego są położone głównie w centrum, gdzie ceny są najwyższe.

Im mniejsze mieszkanie, tym droższy metr kwadratowy

Cena 6 500 złotych za metr kwadratowy jest również uśredniona pod kątem metrażu mieszkania. Mieszkania na sprzedaż we Wrocławiu mogą nas dzisiaj kosztować w granicach od około 7 300 do 7 600 złotych za metr kwadratowy – gdy lokal ma powyżej 40 metrów kwadratowych, ceny spadają nawet o 1 000 złotych za jeden metr.

Kluczowa lokalizacja nieruchomości

Naturalnie, na ostateczną cenę wpływa też lokalizacja – tutaj zasada jest prosta, ponieważ w przypadku mieszkań położonych w centrum miasta będziemy musieli liczyć się z wyższymi wydatkami niż wtedy, gdy chodzi o obrzeża. Warto zatem przeanalizować różne oferty, aby znaleźć takie mieszkanie, które będzie wyróżniało się zarówno przystępnymi cenami, jak również będzie zapewniało łatwy dojazd do celu.

Jak kupić tanie mieszkanie we Wrocławiu?

Osoby chcące zdecydować się na zakupienie taniego mieszkania we Wrocławiu, muszą często godzić się na kompromisy, na przykład w postaci gorszej lokalizacji. Gdy nie chcemy płacić za lokal zbyt dużo, musimy zrezygnować z bliskości centrum miasta, a także z prestiżowych inwestycji. Warto trzymać rękę na pulsie, zarówno w przypadku nowych, jak i używanych mieszkań, aby trafić na najlepszą ofertę. Dokładne informacje o ofertach i cenach można znaleźć już teraz on-line.

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy