Fintechy napędzają rosnące zainteresowanie pożyczkami osobistymi

Zaangażowanie nowoczesnych technologii w sektorze finansowym doprowadziło do znacznego uproszczenia procedur, które aktualnie są zdigitalizowane, a czas dzielący klienta od złożenia wniosku do otrzymania finansowania uległ znacznemu skróceniu. To...

Zaangażowanie nowoczesnych technologii w sektorze finansowym doprowadziło do znacznego uproszczenia procedur, które aktualnie są zdigitalizowane, a czas dzielący klienta od złożenia wniosku do otrzymania finansowania uległ znacznemu skróceniu. To wszystko sprawiło, że wzrosło zainteresowanie pożyczkami osobistymi.

Czwarta rewolucja przemysłowa

Powstanie Internetu oraz rozwój technologii z nim związanych takich jak sztuczna inteligencja czy Internet Rzeczy odmieniło bezpowrotnie wiele dziedzin gospodarki. Powszechnie się wskazuje, że wszystkie te rozwiązania składają się na czwartą rewolucję przemysłową. Tutaj, inaczej jak w poprzednich, mamy do czynienia z wieloma innowacjami przyczyniającymi się do zmiany (poprzednie były zdominowane przez jeden wynalazek). I choć jesteśmy dopiero w jej początkowej fazie, to można przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości nowoczesne technologie będą nam towarzyszyły niemal na każdym kroku i w każdym miejscu (np. samochody autonomiczne). Już dzisiaj odgrywają znaczącą rolę w wielu sektorach gospodarki i są motorem napędowym ich rozwoju. Przykładem jest choćby branża finansowa, której rdzeniem są nowoczesne technologie.

Fintech

Czwarta rewolucja przemysłowa w świecie finansów zachodzi na naszych oczach. Jednym z najbardziej widocznych jej objawów są internetowe banki lub firmy pożyczkowe działające online, choćby takie, jak SuperGrosz. Fintech to po prostu proces coraz szerszego wykorzystywania nowoczesnych technologii w sektorze finansowym. Dziś już większość operacji odbywa się bezgotówkowo w świecie wirtualnym. Także coraz więcej pożyczek udzielanych jest online. Wszystkie formalności można załatwić w sieci bez wychodzenia z domu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii przy analizie danych (sprawdzenie wiarygodności klienta) uległ skróceniu także okres dzielący klienta od złożenia wniosku po pożyczkę do otrzymania środków pieniężnych do ręki. Dzisiaj cała procedura pożyczkowa przebiega w sieci pod nadzorem systemów komputerowych.

Nowy model biznesowy

Zaawansowane technologie zmieniły bezpowrotnie sektor finansów oraz oczekiwania w tym zakresie konsumentów. Dzisiaj klienci chcą korzystać z usług finansowych podobnie, jak robią zakupy, czyli w Internecie. Każdy wie, że większość produktów w sieci jest tańszych, a ich zakup, także na raty jest zdecydowanie prostszy niż sfinalizowanie identycznej transakcji w sklepie stacjonarnym. Podobnych udogodnień oczekują także pożyczkobiorcy. Chcą atrakcyjnego oprocentowania, prostych zasad i jasnych procedur. Liczą, że formalności będą ograniczone do wymaganego prawem minimum, a firma zapewni im absolutne bezpieczeństwo transakcji i całkowitą ochronę danych osobowych. Firmy, które będą chciały odnieść sukces, będą musiały się w tej nowej rzeczywistości odnaleźć.

Podsumowanie

Uproszczenie procedur i przyśpieszenie procesu kontroli wiarygodności pożyczkobiorcy, które nastąpiło dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, znacznie zwiększyło zainteresowanie pożyczkami. Klienci mając pewność, co do oprocentowania i warunków, wiedząc, że cały proces weryfikacji będzie trwał przysłowiowe kilka chwil, coraz chętniej sięgają po pożyczki online. Można powiedzieć, że w niedalekiej przyszłości proste i elastyczne rozwiązania finansowe całkowicie wyprą z rynku te sztywne i skomplikowane, które nie przystają do dzisiejszej rzeczywistości.

Kategorie
Finanse
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy