Drukarnia online czy stacjonarna – które rozwiązanie jest lepsze?

Znaczna ilość materiałów drukowanych nie jest charakterystyczna wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw, ale także dla wielu małych firm. Usługi poligraficzne mogą generować spore koszty, na szczęście istnieje metoda, która pozwala...

Znaczna ilość materiałów drukowanych nie jest charakterystyczna wyłącznie dla dużych przedsiębiorstw, ale także dla wielu małych firm. Usługi poligraficzne mogą generować spore koszty, na szczęście istnieje metoda, która pozwala sporo zaoszczędzić. Mowa o drukarniach online. Jak działają tego typu firmy i czy wybór opcji zdalnego wydruku to rzeczywiście dobry pomysł?

Drukarnia internetowa – jak to działa?

Drukarnia internetowa świadczy swoje usługi w przestrzeni wirtualnej. Oferta tego typu firm może być różna, jednak zwykle zakłady poligraficzne online oferują kompletny zakres tego typu usług – drukowanie ulotek i broszur w różnych rozmiarach, plakatów, katalogów i wizytówek. Klienci mogą sami wybrać rodzaj papieru i oprawę graficzną, niektóre tego typu firmy udostępniają nawet kreatory, które szybko i łatwo pozwolą stworzyć własny projekt bez konieczności posiadania dedykowanych do tego narzędzi graficznych, zainstalowanych na dysku firmowego komputera. Mało tego, wiele tego typu firm oferuje także usługę wirtualnej konsultacji z profesjonalnym grafikiem. Drukarnia internetowa – to rozwiązanie ma wiele zalet, ale nie brakuje mu też wad

Na rynku stale pojawiają się nowe firmy świadczące usługę wydruku na odległość. Wskazuje to na nieustannie rosnącą popularność takiego rozwiązania i nic dziwnego – zakłady poligraficzne działające w przestrzeni wirtualnej zwykle oferują znacznie atrakcyjniejsze stawki niż punkty naziemne. Wynika to z faktu, że koszty prowadzenia działalności są wyraźnie niższe w przypadku tego rodzaju firm. Wydruk na odległość oznacza dla zleceniodawcy sporą oszczędność czasu, co dla każdego przedsiębiorcy ma ogromne znaczenie. Nie bez powodu w biznesie funkcjonuje powiedzenie, że czas to pieniądz. Korzystając z usługi internetowej można też zaoszczędzić sporo paliwa, zwłaszcza gdy specyfika firmy wymaga regularnych wizyt w punkcie poligraficznym.

Należy jednak wspomnieć, że usługa wydruku online ma też swoje wady. Zwykle oferta tego typu punktów jest znormalizowana, co w praktyce oznacza, że można napotkać na pewne trudności w kwestii dostosowania wydruku do indywidualnych wymogów danego zleceniodawcy. Kolejna rzecz, w punkcie naziemnym można porozmawiać ze specjalistą twarzą w twarz, co daje znacznie większe możliwości w kwestii przedstawienia mu naszej koncepcji. W rezultacie, ryzyko wystąpienia kosztownych błędów jest znacznie mniejsze w przypadku korzystania  z usług drukarni stacjonarnych. Naziemne zakłady poligraficzne zwykle realizują zlecenia znacznie szybciej niż drukarnie internetowe. W przypadku tych drugich, czas realizacji zamówienia może zamknąć się w przedziale od 1 do 6 dni, co w wielu przypadkach może okazać się czynnikiem dyskwalifikującym.

Drukarnia internetowa – którą wybrać?

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług drukarni internetowej, warto sprawdzić opinie o danej firmie. Nie jest to trudne ani czasochłonne – wyszukiwarka Google oferuje możliwość wystawiania ocen i komentarzy. Im więcej pozytywnych recenzji, tym bardziej godny zaufania jest dany wykonawca. Warto też prześledzić fora tematyczne, które są istną kopalnią wiedzy w tym temacie. Dobrym pomysłem jest też zapoznanie się z dokładną ofertą wybranej drukarni. Im szerszy zakres usług oferuje dana jednostka, tym lepiej. Warto bowiem pamiętać, że potrzeby firmy w kwestii usług poligraficznych mogą zmieniać się w czasie. Kolejna ważna kwestia, to możliwość uzyskania podglądu lub wydruku próbnego przed finalizacją zamówienia. Niektóre drukarnie oferują nawet usługę wysłania fizycznej próbki, co należy zapisać po stronie plusów. Możliwość uzyskania materiału poglądowego wyklucza bowiem potencjalnie kosztowne ryzyko niesatysfakcjonującej realizacji usługi.

Sprawdź drukarnie internetową Lobos.promo

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy