Czyżkówko i Okole – jedne z najlepszych osiedli bydgoskich do zamieszkania

Bydgoszcz to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które coraz chętniej wybierane jest przez studentów. W przeciwieństwie do bardziej turystycznych i zatłoczonych miejsc, jak Warszawa czy Kraków, w Bydgoszczy...

Bydgoszcz to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, które coraz chętniej wybierane jest przez studentów. W przeciwieństwie do bardziej turystycznych i zatłoczonych miejsc, jak Warszawa czy Kraków, w Bydgoszczy żyje się spokojniej i oszczędniej.

Czyżkówko i Okole – spokój i cisza  

Wydaje się, że najatrakcyjniej jest mieszkać w samym centrum miasta. Jednak ta tendencja powoli się zmienia. Coraz więcej młodych ludzi, a także studentów preferuje spokojniejsze miejsca do mieszkania. Nie tylko mamy na względzie niższe ceny wynajmu czy wartości nowego mieszkania, lecz troszczymy się o własne zdrowie. Wielu z nas odczuwa ponad ośmiogodzinny dzień pracy, codzienny stres, nadmiar obowiązków, a także mocno zanieczyszczone powietrze w centrum miasta. Zwłaszcza dla przyszłych czy obecnych mam jakość powietrza jest bardzo ważnych czynnikiem w trosce o zdrowie dzieci.

W Bydgoszczy wciąż Czyżkówko i Okole uchodzą za jedne z najpiękniejszych osiedli.  Czyżówko położone jest w północno-zachodniej części miasta. W pobliżu znajdziemy mnóstwo zielonych terenów i parków, między innymi Brda na Czyżkówku, Struga Flis czy Śluza Czyżkówko. Odległość do centrum Bydgoszczy jest niewielka, a w pobliżu znajdują się przystanki autobusowe.

Tuż obok Czyżkówka, jednym z ulubionych bydgoskich miejsc jest Okole, położone na Dolnym Tarasie Bydgoszczy. Osiedle zlokalizowane jest w pobliżu Kanału Bydgoskiego – kluczowego zabytku i perły Bydgoszczy. Okole to idealne miejsce do zamieszkania, ponieważ obfituje w wiele rekreacyjnych, urokliwych terenów. Odległość do centrum miasta jest także niewielka, a dobry system połączeń gwarantuje szybkie i wygodne dotarcie do głównych ulic miasta.

Inwestycje deweloperów

Rynek nieruchomości w Bydgoszczy wciąż dynamicznie się rozrasta. W związku z dużym zainteresowaniem nowych mieszkańców, a także rodowitych bydgoszczan deweloperzy wciąż budują nowe inwestycje. Jednym wartych uwagi są właśnie inwestycje dewelopera Red Co. Oferuje on nowe mieszkania na sprzedaż na osiedlach Czyżkówko oraz Okole. Mieszkania wyposażone są w duże balkony, a bloki zaprojektowane w gustownym stylu. Przykładem może być inwestycja Przy IV Śluzie czy Dębowa Ostoja. Mieszkania usytuowane są w bardzo dobrej lokalizacji, blisko parków i połączeń komunikacyjnych, dlatego ich kupno to bardzo dobra inwestycja, także jako lokal pod wynajem.

W trosce o lepsze samopoczucie i odpoczynek po pracy, warto rozważyć mieszkania z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Postaw na relaks, spokój i ciszę.

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy