Czym jest handel obwoźny?

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się handel obwoźny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zazwyczaj to sprzedawca przybywa do klienta lub odwiedza wszystkich mieszkańców, aby przedstawić swoją ofertę....

W ostatnim czasie dużym zainteresowaniem cieszy się handel obwoźny, czyli mobilna sprzedaż towarów i usług. Zazwyczaj to sprzedawca przybywa do klienta lub odwiedza wszystkich mieszkańców, aby przedstawić swoją ofertę. Jak powinien rozliczać się samodzielny akwizytor?

Obowiązkiem każdej osoby, która ma handlową działalność gospodarczą jest księgowanie wszystkich transakcji. Aczkolwiek w przypadku sprzedaży obwoźnej nie jest wymagane dysponowanie kasą fiskalną. Wystarczy prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej.

Ustawa nie wskazuje, jak ma wyglądać rejestr, ale powstało kilka najważniejszych Zasad. Przede wszystkim zastosować podział stron oraz transakcji, przedmiot zakupu, jego wartość oraz godzinę przeprowadzenia transakcji. Handlarz musi zapisywać każdą transakcję lub sporządzać raport po każdym dniu.

Sprzedawca obwoźny nie jest zobowiązany wozić przy sobie wszystkich dokumentów. Wystarczy, że wskaże siedzibę przedsiębiorstwa i tam będzie gromadził wszystkie faktury.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy