Czym czyścić mocno zabrudzone szyby?

Brudne szyby to taki element, który będzie psuł estetyczne wrażenie o samochodzie, ale może także wpływać na komfort prowadzenia takiego pojazdu. Ptasie odchody czy plamy z błota albo brud...

Brudne szyby to taki element, który będzie psuł estetyczne wrażenie o samochodzie, ale może także wpływać na komfort prowadzenia takiego pojazdu. Ptasie odchody czy plamy z błota albo brud z ulicy to wszystko może się właśnie pojawiać na naszej szybie. Wiele jest środków czyszczących, będzie zostawiać smugi, nie będzie czyścić takich zabrudzeń. Warto zobaczyć więc co jest dostępne w sprzedaży i na jaką propozycję rzeczywiście będzie warto się zdecydować.

Jakie płyny do mycia?

Dobry płyn do szyb czy reflektorów może być stosowany nie tylko do szyb, ale będzie można również stosować go do innych powierzchni szklanych między innymi takich jak blaty szklane czy laminowane. Będzie można w ten sposób usuwać skutecznie brud, tłuste plamy oraz naloty. W płynie pojawiają się niekiedy także nanocząsteczki, które w trakcie czyszczenia będą w stanie stworzyć warstwę ochronną. Dzięki temu będzie można ochronić ten element przed osadzaniem się na nim kurzu oraz brudu.

Sonax płyn do usuwania owadów to taki środek, który może usuwać ślady po owadach i to nie tylko na szybach, ale na całej karoserii samochodu. Jest on proponowany w formie spryskiwacza w opakowaniach, które mają pół litra pojemności. Jeśli owady nie będą stanowić problemu będzie można stawiać na zwykłym płyn do szyb, z taką samą pojemnością. To uniwersalny produkt do różnych zabrudzeń, które mogą się również pojawić w trakcie jazdy. Płyn do mycia szyb to preparat, który będzie odpowiadał za czyszczenie różnych szklanych powierzchni między innymi tłuszczy, olejków, pozostałości po owadach i osadach.

Ściereczki i ściągacze – co wybrać?

Jeśli ręcznie będziemy myć szybę można do tego używać specjalnych ściereczek albo też ściągaczy. Ostateczna decyzja będzie uzależniona od indywidualnych potrzeb i preferencji każdego kto będzie takie rozwiązanie wykorzystywał. Jeśli nie będziemy chcieli brudzić sobie rąk to ściągaczka rzeczywiście dobrze się sprawdzi. ma ona również specjalną przedłużoną rączkę i nie będzie trzeba się pochylać nad szybą. Ściereczki do szyb przeznaczone są dla osób, które będą wybierały ręczne mycie szyb. Nie wymagają one nawet wody, ponieważ będą nasączone i co ważne będą one również tak działały, że nie pozostaną żadne smugi. Za ich pomocą czyścić można i szyby i lusterka.

Płyny do spryskiwaczy

Zabrudzenia na szybach pojawiają się także w trakcie jazdy i dlatego płyn do spryskiwaczy odpowiedni będzie również bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu uda się te zabrudzenia skutecznie usunąć. Znajdziemy różne produkty w sklepach. Letni płyn może wymagać rozcieńczenia, niekiedy są to nawet litrowe koncentraty na 100 litrów wody. Płyn powinien radzić sobie z zabrudzeniami i nie powinien zostawiać smug na szybie po czyszczeniu. W okresie zimowym trzeba pamiętać, że temperatura spada poniżej 0 stopni i wtedy inny płyn będzie konieczny. Powinniśmy szukać takiej propozycji, która będzie w stanie wytrzymać ujemne temperatury. Dobry płyn zimowy poradzi sobie również bez problemu z zabrudzeniami, które wynikać będą z soli drogowej. To rozwiązanie praktyczne, które na pewno można polecić innym

Koszty płynów

Cena za płyn do spryskiwaczy i płyn do mycia będzie wynikać między innymi z oferty producenta ale również uzależniona będzie od pojemności opakowania. Dobry płyn do mycia szyb i karoserii po owadach może kosztować kilkanaście złotych., nie ma sensu kupowanie bardzo tanich płynów, ponieważ ich skuteczność praktycznie będzie żadna. Nie usuną zabrudzeń i pozostawią smugi na szybach w samochodzie.

Dowiedz się więcej na: plrha.pl

Kategorie
Wiadomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

wynajem hal namiotowych

Podobne wpisy