Czym charakteryzuje się handel obwoźny?

Obecnie rosnącą popularnością szczyci się handel obwoźny, czyli mobilne transakcje dotyczące towarów i usług. Zwykle to sprzedawca dojeżdża do potencjalnego klienta lub odwiedza wszystkich lokatorów osiedla, aby przedstawić swoje...

Obecnie rosnącą popularnością szczyci się handel obwoźny, czyli mobilne transakcje dotyczące towarów i usług. Zwykle to sprzedawca dojeżdża do potencjalnego klienta lub odwiedza wszystkich lokatorów osiedla, aby przedstawić swoje propozycje. Jak powinien rozliczać się samozatrudniony akwizytor?

Zadaniem każdej osoby, która prowadzi firmę handlową jest rejestrowane wszystkich transakcji. Aczkolwiek w przypadku sprzedaży mobilnej nie konieczne posiadanie kasy fiskalnej. Trzeba jedynie prowadzić ewidencję sprzedaży bezrachunkowej.

Ustawa nie wskazuje, jak ma wyglądać rejestr, ale powstało kilka istotnych zasada. Chodzi głównie o numerowanie stron oraz zdarzeń gospodarczych, przedmiot zakupu, wartość końcową oraz termin dokonania transakcji. Handlarz powinien archiwizować każdą transakcję lub przygotowywać raport na koniec dnia.

Sprzedawca mobilny nie musi wozić ze sobą wszystkich dokumentów. Wystarczy, że zna lokalizację swojej firmy i tam przechowuje wszystkie rachunki.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy