Czy warto zamieszkać na wrocławskim Jagodnie?

Zmieniający się w ostatnich latach krajobraz Wrocławia to efekt wielu czynników. Z jednej strony to prowadzone na szeroką skalę działania wrocławskiego ratusza, z drugiej dynamiczny rozwój branży deweloperskiej i...

Zmieniający się w ostatnich latach krajobraz Wrocławia to efekt wielu czynników. Z jednej strony to prowadzone na szeroką skalę działania wrocławskiego ratusza, z drugiej dynamiczny rozwój branży deweloperskiej i powstające nowe inwestycje. W przypadkach wielu osiedli podejmowane projekty wzajemnie się uzupełniają, czego dowodem może być sytuacja na wrocławskim Jagodnie.

W minionych latach południowa część stolicy Dolnego Śląska cieszyła się bardzo dużą popularnością wśród klientów rynku nieruchomości i osób poszukujących własnego m. Pogłębiającym się problemem był jednak brak kluczowych inwestycji infrastrukturalnych – zarówno drogowych jak i niezwykle istotnych dla mieszkańców żłobków czy miejsc, w których mogliby aktywnie spędzać czas.

Rola miasta i deweloperów

Nowe inwestycje deweloperskie oznaczały więcej aut, które każdego dnia opuszczały osiedle, ponieważ jego mieszkańcy musieli przemieścić się w celu realizacji podstawowych potrzeb – dojazdu do pracy, zrobienia zakupów czy odwiezienia dzieci do szkoły. Powstające przez to na ulicy Buforowej korki wydłużały dojazd do centrum do kilkudziesięciu minut. Problemu oczywiście nie była w stanie rozwiązać miejska komunikacja – autobusy stały w tych samych korkach, a tramwaj funkcjonował jedynie w sferach marzeń przede wszystkim samych mieszkańców.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy sytuacja uległa diametralnej zmianie, a punktem zwrotnym była właśnie gruntowna przebudowa ulicy Buforowej. Poszerzenie jezdni, modernizacja wiaduktu kolejowego oraz poprawa przepustowości głównej arterii dobiega powoli końca. Lada dzień uruchomione zostaną dodatkowe połączenia autobusowe, w coraz bardziej realnych planach jest wreszcie budowa linii tramwajowej. Z każdym dniem coraz bliżej jest do zakończenia prac, co starają się wykorzystać deweloperzy realizujący w okolicy kolejne inwestycje.

Atrakcyjne miejsce do życia

Większość nowych projektów to wielorodzinne, nowoczesne budynki mieszkalne, będące wyjściem na przeciw oczekiwaniom większej części osób szukających nowego mieszkania we Wrocławiu. Jagodno w wersji 2.0 będzie z pewnością atrakcyjnym do życia miejscem – niewielka odległość od centrum, po modernizacji Buforowej komfortowy dojazd oraz zapewne atrakcyjna cena m2 mieszkania – to czynniki, które będą kształtować popyt na nowe mieszkania na pewno na przestrzeni najbliższych kilkunastu miesięcy.

Jednak na Jagodnie obok większych inwestycji wielorodzinnych powstają także osiedla domów, jak np. Osiedle Scandi przy ulicy Sygnałowej. To ta sama ulica, przy której budowany jest także nowoczesny żłobek oraz centrum biblioteczne. Oba przedsięwzięcia, których dodatkowym atutem jest położony tuż obok piękny Park Brochowski, oddane zostaną do użytku już w przyszłym roku, podnosząc znacząco atrakcyjność całej okolicy (w odniesieniu do Osiedla Scandi rzecz dotyczy domów I etapu).

Przedsięwzięciem towarzyszącym budowie żłobka i Osiedla Scandi jest modernizacja samej ulicy Sygnałowej, która będzie efektem porozumienia i współpracy dewelopera – Scandi Home Grupy Deweloperskiej i Gminy Wrocław. Jej oddanie planowane jest wraz z uruchomieniem żłobka i przekazaniem pierwszych domów nowym mieszkańcom.

Osiedle Scandi docelowo stworzą 124 inteligentne domy podzielone na kilka etapów. Posiadać będą od 146 do 155 m2 powierzchni mieszkalnej oraz duże i zielone ogrody (nawet do 300 m2). Inspirowana Skandynawią architektura skupiać będzie w sobie nowoczesne rozwiązania oraz charakterystyczną dla północy Europy estetykę.

Inwestycja to drugi po Villach Scandi na Zalesiu projekt Grupy Deweloperskiej Scandi Home we Wrocławiu. Kolejne są w fazie planowania.

Grupa Deweloperska Scandi Home

Kategorie
Biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy