Czy warto założyć własną kwiaciarnie?

Założenie własnej działalności gospodarczej nie jest wcale łatwe. Trzeba mieć czas wolny, środki na start oraz ciekawy pomysł. Jeśli zgrają się wszystkie elementy można osiągnąć naprawdę imponujący sukces. Czy...

Założenie własnej działalności gospodarczej nie jest wcale łatwe. Trzeba mieć czas wolny, środki na start oraz ciekawy pomysł. Jeśli zgrają się wszystkie elementy można osiągnąć naprawdę imponujący sukces. Czy w obecnie nadal warto otworzyć własną kwiaciarnię? Jak stworzyć klimatyczne i ciekawe miejsce?

Obecnie dużą popularnością cieszą się firmy franczyzowe, czyli takie, które mogą pochwalić się znaną marką i są w stanie dofinansować początkującego przedsiębiorcę. Jednak branża florystyczna skazana jest na małe i indywidualne biznesy.

Podstawą istnienia kwiaciarni musi być oryginalny pomysł, który przyciągnie zainteresowanych i zatrzyma ich na dłużej. Chodzi przede wszystkim o dekoracje oraz zakres proponowanych usług. Oczywiście ceny powinny być dostosowane do lokalizacji oraz umiejętności zatrudnionych.

Nie można zapominać o różnych promocjach oraz rozbudowanej ofercie. Można reklamować przygotowanie wiązanki ślubnej z wystrojem kościoła oraz sali weselnej. Z pewnością pojawi się wielu zainteresowanych, którzy w jednym miejscu załatwią kilka sprawy.

Dużym problemem jest właściwe magazynowanie kwiatów oraz dopasowywanie zamówień do potrzeb klientów. Za duże ilości mogą przynieść ogromne straty, które później trudno odzyskać.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy