Czy rok 2014 przyniesie zmiany w uldze budowlanej?

Od dawna wiadomo, że prawo budowlane ciągle ulega zmianom. Co roku dostrzec można mniejsze lub większe modyfikacje. Dlatego też nie powinien zaskoczyć nikogo fakt, że także w 2014 warunki...

Od dawna wiadomo, że prawo budowlane ciągle ulega zmianom. Co roku dostrzec można mniejsze lub większe modyfikacje. Dlatego też nie powinien zaskoczyć nikogo fakt, że także w 2014 warunki przyznawania ulgi budowlanej będą modernizowane. Jak bardzo dawne zasady się zmienią?

Całym procesem powinny zainteresować się osoby, które odkładają prace remontowe na nadchodzący rok, gdyż od 2014 roku nowe zasady wpłyną niekorzystnie obywateli. Oznacza to, że ulga budowlana będzie dużo trudniejsza do uzyskania, a czasami zupełnie niemożliwa.

Ulga budowlana w przyszłym roku dostępna będzie dla osób, które mają maksymalnie 36 lat, remontują mieszkanie o powierzchni maksymalnej do 75 m2 lub dom do 100 m2. Poza tym ulga zostanie przyznana tylko raz, bez względu na ilość prac remontowych.

Podsumowując, warto pochylić się nad własnym budżetem i postarać się dokonać zakupu materiałów budowlanych do końca grudnia, ponieważ na ubieganie się o zwrot ustawodawca daje 5 lat. W styczniu wnioskujący o ulgę straci taką możliwość i nie uzyska oczekiwanych przywilejów.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Nieruchomości
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy