Czy firmy leasingowe są opłacalne?

Obecnie ciężko znaleźć ciekawy i dochodowy pomysł na działalność gospodarczą. Z tego powodu warto zastanowić się nad późniejszą rentownością i popularnością wśród klientów. Wśród interesujących pomysłów jest prywatna firma...

Obecnie ciężko znaleźć ciekawy i dochodowy pomysł na działalność gospodarczą. Z tego powodu warto zastanowić się nad późniejszą rentownością i popularnością wśród klientów. Wśród interesujących pomysłów jest prywatna firma leasingowa. Czy w rzeczywistości może przynieść sukces i oczekiwane przychody?

Na początku warto określić, który leasing będzie bardziej opłacalny. Oczywiście w niewielkich miastach usytuowanych niedaleko obszarów wiejskich warto leasingować maszyny rolnicze i urządzenia. Natomiast w większych miastach pojazdy mechaniczne (również te drogie i ekskluzywne). W kluczowych punktach w Polsce można myśleć nad leasingiem ciężarówek, do przewozów międzynarodowego.

Oczywiście jest to działalność dla osób zamożnych, które mają budżet początkowy lub przynajmniej leasingowane początkowo urządzenia. Oczywiście można wnioskować o współfinansowanie z UE lub urzędów pracy, aczkolwiek nie będą to wielkie sumy.

Wedle analiz i badań rynkowych firmy leasingowe mają się bardzo dobrze. Nieustannie pozyskują nowych klientów i generują wysokie przychody. Wszystko dlatego, że obywateli nie stać na nieużywane maszyny i samochody. Wolą ratalnie płacić za korzystanie niż zaciągać duży kredyt.

red. Justyna Błahut
pulsinwestycji.pl

Kategorie
Pomysł na biznes
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy