Bankowość prywatna – gdzie założyć lokatę?

Klienci zamożni nie tylko potrzebują pomocy w zakresie zarządzania majątkiem, lecz także dostępu do dobrze oprocentowanych lokat bankowych. Gdzie warto założyć właśnie lokatę bankową? Banki działają w Polsce oferują...

Klienci zamożni nie tylko potrzebują pomocy w zakresie zarządzania majątkiem, lecz także dostępu do dobrze oprocentowanych lokat bankowych. Gdzie warto założyć właśnie lokatę bankową?

Banki działają w Polsce oferują podwyższony standard obsługi klienta od lat 90. ubiegłego wieku. Co jednak istotne, z bankowości prywatnej mogą skorzystać nie tylko osoby, których majątek jest bardzo duży – mowa również o osobach, których miesięczne dochody są jedynie wyższe niż średnia krajowa. Taka polityka banków nie jest przypadkowa – wiąże się z faktem, że w Polsce osób dysponujących sporym majątkiem wciąż jest niewiele.

Klienci zamożni potrzebują dostępu do różnych produktów bankowych, ale z oczywistych względów najbardziej interesują się tymi, dzięki którym mogą pomnożyć posiadany majątek. Nie powinno zatem dziwić, że sporym zainteresowaniem cieszą się lokaty bankowe. Gdzie opłaca się takie założyć?

Wykorzystaj fakt, że jesteś nowym klientem

Banków, w ofercie których znajduje się bankowość prywatna, przybywa z roku na rok. Jako klient zamożny, z pewnością dbasz o to, aby zgromadzone przez ciebie środki znalazły się w różnych bankach. Wykorzystaj fakt, że w niektórych bankach jeszcze nie posiadasz np. rachunków bankowych i załóż lokaty z wyższym oprocentowaniem.

Lokaty dla nowych klientów proponuje wiele banków, np. Lion’s Bank. Wykaz dostępnych lokat bankowych klienci znajdą pod adresem: https://www.lionsbank.pl/lokaty. Gdy mowa o lokatach dedykowanych osobom, które jeszcze nie znajdują się w bazie klientów tego banku, to świetnym przykładem jest Lokata Welcome.

Oprocentowanie w wysokości nawet do 3,00% w skali roku (dla kwoty od 350 000,01 do 600 000 zł), gwarancja stałego oprocentowania przez cały okres trwania i brak konieczności korzystania z innych produktów oferowanych przez bank – oto, na co mogą liczyć osoby, które zdecydują się podpisać z bankiem umowę o prowadzenie właśnie tej lokaty. Więcej informacji o lokacie można znaleźć na stronie: https://www.lionsbank.pl/lokata-welcome.

Stały klient? Negocjuj warunki z bankiem

Bankowość prywatna ma to do siebie, że jest elastyczna. Oznacza to, że klienci mogą negocjować warunki współpracy.

W ofercie banków można znaleźć wiele lokat, z których mogą skorzystać stali klienci. Przykładem jest Lokata Perle. Po podpisaniu umowy z bankiem, klient może liczyć, że:

  • otrzyma gwarancję stałego oprocentowania przez cały okres trwania lokaty,
  • oprocentowanie będzie wynosić od 1,60% do 1,70% w skali roku (wysokość oprocentowania jest uzależniona od wysokość zdeponowanej na lokacie kwoty),
  • depozyt będzie objęty gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro,
  • na lokacie zdeponuje od 100 000 do 1 000 000 zł,
  • nie będzie musiał korzystać z dodatkowych produktów znajdujących się w ofercie banku.

Choć powyższe warunki są atrakcyjne, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby je negocjować z przedstawicielami banku. Klienci zamożni mają bowiem więcej możliwości niż pozostali klienci banków. W efekcie mogą oni zdeponować środki na lokacie na takich warunkach, jakie są dla nich najkorzystniejsze.

Wykorzystaj potencjał bankowości prywatnej i pomnażaj swój majątek na dobrze oprocentowanych lokatach bankowych. Pamiętaj też, że ryzyko wiążące się z korzystaniem z takich produktów jest niewielkie.

 

 

Kategorie
Finanse
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy