8 rodzajów wizytówek

1) Wizytówki handlowe : Ludzie z branży handlowej zazwyczaj noszą własne karty. Jeśli zajmujesz się tworzeniem plastikowych wizytówek, zazwyczaj są one dostarczane do Twojej konkurencji, dostawców finansistów lub usługodawców....

1) Wizytówki handlowe :

Ludzie z branży handlowej zazwyczaj noszą własne karty. Jeśli zajmujesz się tworzeniem plastikowych wizytówek, zazwyczaj są one dostarczane do Twojej konkurencji, dostawców finansistów lub usługodawców. Tego typu wizytówki są uosobieniem konkretnej branży i reprezentują jej właścicieli w bardzo ostry i odważny sposób. Wzór powinien reprezentować zawód danej osoby.

Wygodnie jest mieć wizytówkę wydrukowaną na plastiku, jeśli jesteś w plastikowym biznesie, ale wtedy oczywistym pytaniem jest, dlaczego nie wydrukować wizytówki na chlebie, jeśli jesteś piekarzem? To jest powód, dla którego wizerunek ma znaczenie w handlu wizytówkami. Dobry wizerunek przedstawiający wizytówkę jako to, do czego powinna ona dążyć.

2) Klasyczna wizytówka :

Standardowy format jest stosowany, gdy nie masz żadnego kreatywnego pomysłu na wizytówkę. Informacje zawarte na wizytówce mają charakter wstępny, jak nazwa firmy wraz z małym logo, adresem organizacji, identyfikatorem pocztowym osoby posiadającej wizytówkę oraz numerem kontaktowym organizacji i osoby.

Klasyczne wizytówki wyglądają bardzo profesjonalnie i zazwyczaj są drukowane na białym tle standardową czcionką, która jest pogrubiona.

3) Wizytówka w dzikim formacie :

Niektóre organizacje lubią grać z różnymi formatami kart. Podczas gdy jedne korzystają z innowacyjnego, ogromnego formatu holdingu, który zamienia kartę w rodzaj maleńkiej broszurki, inne wolą być małe. W każdym razie, te formaty są chwytliwe i od razu dają się zauważyć, gdy ktoś je dostanie.

Jedyną rzeczą, o której należy pomyśleć podczas przygotowywania tego typu wizytówek jest to, że jeśli są wygodne do przechowywania przez ludzi, z którymi się nimi dzielisz.

4) Wizytówka społeczna :

Wizytówka portala społecznościowego ma tendencję do odzwierciedlania jego nawyków komunikacyjnych. Tradycyjne sposoby kontaktu zazwyczaj nie są wymienione na wizytówce. Adresy URL kont Twittera na Facebooku i innych serwisach społecznościowych są wydrukowane na wizytówce w innowacyjny sposób.

W dzisiejszych czasach popularny trend drukowania kodów QR na wizytówce został podążony przez wielu profesjonalistów z branży mediów społecznościowych. Czasami ludzie mają tendencję do posiadania minimalistycznej wizytówki, która wygląda czysto i gładko, jednocześnie dostarczając wszystkich potrzebnych informacji w niej zawartych.

5) Wizytówki boczne :

Te rodzaje wizytówek są zazwyczaj drukowane po obu stronach lub po obu stronach. Na przykład, jak wizytówki mogą być drukowane po jednej stronie, a po drugiej stronie mogą być całkowicie czyste lub druga strona wizytówki może być wydrukowana z logo firmy. W niektórych przypadkach obie strony wizytówki mogą być wydrukowane z dużą ilością informacji o organizacji, osobie lub świadczonych usługach.

Tego typu wizytówki mogą być zatem drukowane jednostronnie lub dwustronnie. Dwustronne wizytówki pomagają w uzyskaniu gwiazdek i przypomnień o wizytach wraz z logo i tagiem firmy, jeśli taki istnieje, z drugiej strony, jednostronne wizytówki są uważane za standardowe z pustymi plecami i pomagają odbiorcy zanotować notatki z rozmowy.

6) Zorientowane wizytówki :

Niektóre wizytówki mogą być poziome lub pionowe, a o orientacji wizytówki może zadecydować organizacja. Pionowe wizytówki mają doskonały sposób, aby się wyróżnić i złożyć kolejne śmiałe oświadczenie również tam idealne dla pisarzy, muzyków lub kogokolwiek z kreatywnością. Jednakże, te wizytówki są wyzwaniem, aby dopasować wszystkie informacje na wąskiej szerokości wizytówki.

Pionowe wizytówki są uważane za wyróżniające się karty. Z drugiej strony, wizytówki poziome uważane są za konwencjonalne i odzwierciedlają stabilność wraz z zaufaniem i pewnością siebie. Dotyczy to przede wszystkim dziedzin finansów, nieruchomości i sprzedaży.

7) Wizytówki osobiste :

Niektóre z nich mają dwie różne wizytówki do różnych celów. Osobiste wizytówki mają osobisty numer kontaktowy i są przekazywane do określonego zestawu klientów lub odbiorców. Wizytówka nie będzie miała osobistych danych kontaktowych danej osoby, ale będzie miała standardowy numer kontaktowy, pod który każdy może dotrzeć, podczas gdy osobista wizytówka może mieć wydrukowany nawet osobisty identyfikator pocztowy wraz z biznesowymi danymi kontaktowymi danej osoby.

Tego typu wizytówki są zazwyczaj rozdawane osobie, która jest inna, równa na tym stanowisku lub wyższa od niej zawodowo.

8) Wizytówka specyficzna dla danego zawodu :

Niektóre innowacyjne firmy mają wizytówkę specyficzną dla danego zawodu, np. firma produkująca pianina będzie miała wizytówkę z kluczem do pianina, która reprezentuje ich zawód i wygląda chwytliwie lub krawiec będzie miał wizytówkę wydrukowaną na kształt maszyny krawieckiej, lub fotograf będzie miał ją wydrukowaną na wizytówce w kształcie aparatu fotograficznego. Chociaż te wizytówki nazywane są wizytówkami specyficznymi dla danego zawodu, nie wyglądają oficjalnie i nie dają poczucia formalnej czy zawodowej wizytówki.

Dowiedz się więcej na temat wizytówek. Przejdź na stronę: projektwizytowka.pl

Kategorie
BiznesMarketing i reklama
Brak komentarzy

Zostaw odpowiedź

*

*

Podobne wpisy